Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
494 posty 3578 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Moje komentarze

 • @Jan Twardowski 21:10:57
  Z żydo-katolickiej łaski "narodofcu" twój komentarz dowiódł niewątpliwie jednego, żeś ćwok i polityczny debil.
  Bluzgać możesz u siebie w chałupie, tutaj to twój ostatni raz.
  Skuteczna polityka – podstęp, brutalna siła, totalna władza
 • Idea suwerennych państw narodowych w Europie ma być wkrótce stłamszona.
  http://newsweb.pl/2017/11/20/zaczelo-sie-wniesiono-projekt-likwidacji-panstw-narodowych/
  Skuteczna polityka – podstęp, brutalna siła, totalna władza
 • @Robik 00:56:55
  Cóż, obiektywna prawda bywa bolesna. Proszę się jednak zastanowić kogo i dlaczego prawda tak bardzo razi.
  „13 LUCYFERYCZNYCH TEZ” Karola Wojtyły z lat 1969-79
 • @Mariusz G. 21:14:09
  Pozostaję pod wrażeniem pańskiej żydo-katolickiej inteligencji i elokwencji.
  „13 LUCYFERYCZNYCH TEZ” Karola Wojtyły z lat 1969-79
 • @Robik 09:24:15
  "Nawet papież nie może zmienić nauczania."

  Otóż może i papieże to robili jako następcy Jezusa - proszę się dopytać, najlepiej u źródła.
  „13 LUCYFERYCZNYCH TEZ” Karola Wojtyły z lat 1969-79
 • @Robik 13:23:44
  "Jeśli JPII swoje nauczanie zawarte w tych "tezach" pisał z myślą iż nie są one niezgodne z nauczaniem KK (a faktycznie jednak były) to była to oczywiście herezja (materialna) w odróżnieniu od świadomej intencji zanegowania tego oficjalnego nauczania (wtedy mamy do czynienia z herezją formalną)."

  Nie wiem, czy Pan orientuje się co sam napisał? Nie ważna jest prawda obiektywna, nie ważna jest logika tej prawdy, istotne są tylko intencje podważania oczywistych nonsensów - rozumiem, że słuszne intencje są te, które tych nonsensów nie chcą dezawuować.

  Nawet kościelny dogmat musi mieć sens logiczny, inaczej jest brednią.
  A poza wszystkim, czy potrzebne są nam "prawdy" wyssane z koszernego palucha?
  Oj, chyba jednak źle się Pan czuje - ?
  „13 LUCYFERYCZNYCH TEZ” Karola Wojtyły z lat 1969-79
 • @Robik 09:24:15
  Czy zatem JPII został uznany za świętego z wyłączeniem jego "Tez", których tłumaczenie na j.angielski sam jako papież autoryzował?

  Panie Robik, Pan się dobrze czuje?
  „13 LUCYFERYCZNYCH TEZ” Karola Wojtyły z lat 1969-79
 • @Arjanek 08:38:40
  Ponieważ “arjanek” lubi czytać szczegółowo, i na postawie mych tekstów “nieodparcie dochodzi do jedynego słusznego wniosku (na temat pochodzenia mej BURŻUAZYJNO-CHŁOPSKIEJ rodziny), więc przypomnę o kogo chodzi – i które to nazwiska warto szerzej w “Wolnej do Zmechanizowanego Żłoba” Polsce przypomnieć. Cytuję z “Post Scriptum” do mego CV na http://markglogg.eu/?page_id=2 :

  Post Scriptum, wrzesień 2017

  Ktoś coś pisał o wysyłaniu kogoś z Polski na Madagaskar. Otóż po Drugiej Wojnie Światowej tak się złożyło, że na Madagaskarze wylądowała moja ciotka, a jednocześnie matka chrzestna, co wskazuje, że z Żydów to ona nie była – choć z bardzo bogatej krakowskiej rodziny, związanej z galicyjskim Śląskiem, gdzie jeszcze trochę tej rodziny mieszka. Ciotka była bardzo udaną artystką, specjalistką od ceramiki i tak na Madagaskarze znaną, że gdy w Paryżu, w roku 1980 z moją francuską sympatią byliśmy na przyjęciu u “pied noire”, czyli francuskich kolonizatorów wysiedlonych z Madagaskaru, nieśmiało powiedziałem, że miałem tam ciotkę i maraine, to od razu usłyszałem “Danka? La potière – nous la connaissons”. Autorytet mój od razu bardzo urósł w tym hiperbużuazyjnym, ale niestety nudnym, towarzystwie.

  Niestety nigdy nie odwiedziłem mej ciotki gdy już mieszkała w Bretanii, w mieście rodzinnym jej męża, gdzie wciąż malowała garnki, do dziś cieszące się dużym wzięciem.(...) Danuta Drobniak-le Hénaff zmarła niedawno, w 2013 roku, w wieku lat 91. Mój ojciec chrzestny, brat mojej matki Mietek Gąsienica-Samek, za miesiąc dociągnie do 95 roku życia i twierdzi że mu się coraz bardziej nudzi.

  Ot, mój wujek, przed 60 laty drugi najlepszy – za Stanisławem Marusarzem – narciarski skoczek, biegacz, slalomista i zjazdowiec w Polsce (a następnie geodeta, pracujący i w Afryce i w Azji):

  https://programwps.files.wordpress.com/2017/11/inline.jpg

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_G%C4%85sienica_Samek

  A oto namiary na dość ciekawy tekst o Polce, która zrobiła karierę na Madagaskarze, nawet w Tannanarive stoi pomnik “odzyskania wolności” jej projektu, którego oficjalnym autorem zgodził się być jej malgaski uczeń rzeźby.
  http://dombretanii.org.pl/wp-content/uploads/2015/07/gazeta17.pdf artykuł znajduje się na stronie 8 Gazety Bretońskiej wychodzącej w Poznaniu.

  A jeśli chodzi o mojego, od blisko już 40 śp. Ojca to, “arjanek” (bardzo wyraźnie SIETNIAKOWATEGO – jak się to na Podhalu mówiło – pochodzenia), może coś na jego temat odkryć, wstawiając w google JAN JACEK przed moim nazwiskiem. No i potwierdzi się mu jego “jedynie słuszny wniosek” - MG
  „13 LUCYFERYCZNYCH TEZ” Karola Wojtyły z lat 1969-79
 • Zastanawia mnie postawa żydo-katolików,
  którzy oceniając negatywnie tekst, tym samym podważają tezy św. JPII.
  „13 LUCYFERYCZNYCH TEZ” Karola Wojtyły z lat 1969-79
 • Judeo-chrześcijańska cywilizacja
  Mam skromną nadzieję, że coraz więcej Czytelników poznaje prawdziwą wartość cywilizacji zwanej dzisiaj otwarcie „cywilizacją judeo-chrześcijańską”.
  „13 LUCYFERYCZNYCH TEZ” Karola Wojtyły z lat 1969-79
 • Komentarz i w aktualnym Addendum
  markglogg
  19 listopada 2017 o 10:01

  A swoją ścieżką poniższy obrazek pięknie ilustruje jak WORKING FAMILY „bożego sutenera” Abrama/Abrahama, z jego „pracownicą Pana” piękną żoną-siostrą Sara, który na wezwanie JEGO BOGA (tj. Mamona – Rdz. 12:1-17) ruszył z ziemi Ur na Zachód, do bogatych królestw na przesmyku Azji i Afryki, po prostu IMITOWAŁ PRACĘ HINDUSKICH KAPŁANÓW i ich SŁUŻEBNIC!. Tym kapłanom rzeczywiście – to nie tak dawno, bo tylko 8-9 wieków temu – udawało się połączyć nawzajem pozorne przeciwieństwo męczącej LUDZKIEJ PRACY-LABOR z przyjemną BOŻĄ MIŁOŚCIĄ-LOVE!

  https://wizjalokalna.files.wordpress.com/2010/02/khajuraho-26a.jpg

  https://st2.depositphotos.com/2801443/5213/i/450/depositphotos_52138897-stock-photo-erotic-carvings-at-khajuraho-temple.jpg

  Dopis do powyższego komentarza.

  BÓG JEST MIŁOŚCIĄ – TAKŻE W HINDUIZMIE!

  Cytuję z Księgi Rodzaju 12:1-17

  1 Pan rzekł do Abrama:
  «Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej
  i z domu twego ojca
  do kraju, który ci ukażę.
  2 Uczynię bowiem z ciebie wielki naród,
  będę ci błogosławił i twoje imię rozsławię: staniesz się błogosławieństwem.

  11 A gdy się już zbliżał do Egiptu, rzekł do swojej żony, Saraj: «Wiem, że jesteś urodziwą kobietą; 12 skoro cię ujrzą Egipcjanie, powiedzą: to jego żona; i zabiją mnie, a ciebie zostawią przy życiu. 13 Mów więc, że jesteś moją siostrą, aby mi się dobrze wiodło ze względu na ciebie i abym dzięki tobie utrzymał się przy życiu».
  14 Gdy Abram przybył do Egiptu, zauważyli Egipcjanie, że Saraj jest bardzo piękną kobietą. 15 Ujrzawszy ją dostojnicy faraona, chwalili ją także przed faraonem. Toteż zabrano Saraj na dwór faraona, 16 Abramowi zaś wynagrodzono za nią sowicie. Otrzymał bowiem owce i woły, niewolników i niewolnice oraz oślice i wielbłądy.
  17 Pan jednak dotknął faraona i jego otoczenie wielkimi karami za zabranie Saraj, żony Abrama. 18 Wezwał więc faraon Abrama i rzekł: «Cóżeś mi uczynił? Czemu mi nie powiedziałeś, że ona jest twoją żoną? 19 Dlaczego mówiłeś: że to moja siostra, tak że wziąłem ją sobie za żonę? A teraz – oto twoja żona; zabierz ją i idź!» 20 Dał też faraon rozkaz dworzanom, żeby Abrama i jego żonę, i cały jego dobytek odprowadzili [do granicy].

  Itd. W kolejnym królestwie, w którym pojawia się Abraham ze swą “maszyną do zarabiania pieniędzy”, powtarza się podobna scena, tamtejsze kobiety zacznają chorować na coś przypominającego rzeżączkę, w przypadku Sary najwyraźniej bezobjawową, ale czyniącą ja bezpłodną…
  „13 LUCYFERYCZNYCH TEZ” Karola Wojtyły z lat 1969-79
 • @Herkules 10:33:46
  Doceniając historię, wiedzę o religiach, itp. oraz logiczną analizę, z łatwością pozbędzie się Pan dyskomfortu.

  Oto, w czym rzecz - w lapidarnym ujęciu Komentatora na stronie WPS:

  "MY chcemy Boga? tak ! czlowiek zawsze szukal Boga w roznych formach i przejawach ! .Ale obecna „trojca” swieta nigdy nie byla ,nie jest i niebedzie Bogiem Slowian !! .Trojca swieta to wymysly ,obiawienia ,marzenia ,cwaniakow tworzacych stary testament ! dla koszernych rzezancow a pozniej ,nowy testament dla oglopienia…miloscia ,dobrocia ,przebaczaniem ,zapominaniem wszelkich zbrodni ,! kazdemu zbrodniarzowi i oprawcy i……za pomoca takiej „chrystusowej ” propagandy !…… podbicia niemal wszystkich Slowian ( za wyjatkiem Ruskich Slowian). Ale Ruskie tez dlugo nie ostoja w wolnosci - ponad 48 baz wojennych NATO tylko ze strony europejskiej. Tak ze krystowiercy z ziemi swietej - znad jordanu:) nie ODPUSZCZA nikomu na tej PLANECIE ."
  Czy żydowski JAHWE to ATRAPA hinduskiego BRAHMA
 • Skromny odzew - czyżby to rezultat pokory -?
  "Każdy kto jest Polakiem, bez względu na wyznanie religijne, kto lojalnie i solidarnie z innymi zobowiązuje się działać dla teraźniejszego i przyszłego dobra wspólnoty narodowej i państwowej, kto łączy swoje osobiste losy z losami innych Polaków może być członkiem KPS."

  Czyżby ten fragment wzbudził niechęć Czytelników i stworzył asumpt do negatywnych ocen? Czytelników jakiej narodowości - ? Polaków, zindoktrynowanych przez żydo-katolicyzm, czy Żydów -?
  Oświadczenie Kongresu Polski Suwerennej
 • @Herkules 10:35:43
  Oczywiście
  Czy żydowski JAHWE to ATRAPA hinduskiego BRAHMA
 • @Herkules 03:19:08
  Przymiotnik "intelektualny" a także rzeczownik "intelekt" mają nie wiele wspólnego z pańskim komentarzem i ze sposobem myślenia (bezmyslności).
  Czy żydowski JAHWE to ATRAPA hinduskiego BRAHMA
 • @MacGregor 10:18:44
  Właśnie - uderz w stół, a nozyce się odezwą.
  Może lepiej było milczeć panie Komentatorze.
  Czy żydowski JAHWE to ATRAPA hinduskiego BRAHMA
 • @jan 21:25:58
  Dla osobników intelektualnie wątłych i politycznie nie wyrobionych relacje między nacjami ograniczają się tylko do kategorii uczuciowej: lubię, nie lubię etc. - To fatalny błąd postrzegania i myślenia, który zawsze leży u podłoża szowinizmów, tak religijnego, jak narodowego i kulturowego.

  Mój stosunek do innych nacji, a także relacje między narodem polskim a innymi narodami, mniejszościami, nie sprowadzają się do kategorii uczuciowej. Do tych kwestii podchodzę wyłącznie w kategoriach interesu narodowego, walki tych interesów.
  Czy żydowski JAHWE to ATRAPA hinduskiego BRAHMA
 • @kula Lis 67 17:34:45
  5*

  Wiem nie tylko o tym, ale dobrze, że Pan to przypomina.
  Marsz Niepodległości 2017 – nacjonalizm spacyfikowany -?
 • @Mariusz G. 13:30:27
  "Załóżmy, że wyeliminuje Pan Boga z ludzkich umysłów."

  Nie o boga tu chodzi. Wyeliminować z politycznego życia - wcześniej oczywiście uświadamiając społeczeństwo - trzeba tylko wrogie narodowi i państwu instytucje religijne. Uświadomić społeczeństwo także, że żydowska religijna otoczka boga ("opium dla ludu") jest szkodliwa także dla narodu i państwa.

  "Nie jestem zwolennikiem zastępowania religii ideologią i budowaniem tej drugiej na czyimś cierpieniu."

  Polityczna budowla - państwo - zawsze opiera się na jakiejś ideologii. Problem w tym, żeby minimalizować ewentualne negatywy tworzonego systemu, a skądinąd wiadomo, że ideał nie istnieje. (Socjalistyczna PRL pod każdym względem przewyższała IIIŻydo-RP, a przecież także posiadała poważne mankamenty.)
  ___________________________________

  "To także zbrodnia Państwa Polskiego (spalenie K.Łyszczyńskiego - D.K.)"

  Zbrodnią jakiego państwa było spalenie na soborze w Konstancji w 1415r. Czecha, Jana Husa?

  "Nie wiadomo jaka była rzeczywista wymowa jego dzieła (do czego zmierzał, co chciał uświadomić) ..."

  Szokujące stwierdzenie (a tak w ogóle, to wiadomo jaka była wymowa jego pism). Karanie za poglądy to zbrodnia.

  Zdjęcie JPII - małe co nieco o tym syjoniście: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/04/02/rok-2015-rokiem-jpii-tryumf-syjonizmu/
  Marsz Niepodległości 2017 – nacjonalizm spacyfikowany -?
 • 5*
  "A przecież podkreślać trzeba stale – że genezą wszystkich naszych problemów i gwarancją, że nie zostaną one rozwiązane, jest właśnie brak niepodległości."

  "Trzeba stanąć na Ujazdowskich 29/31 i zrobić im w Warszawie Teheran." (Oczywiście odrzucam państwo wyznaniowe. - D.K.)
  Murzyn niepodległości

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930