Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
563 posty 3920 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Żydo-reżim III RP polskim rolnikom

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Realne dochody/osobę w gospodarstwie rolnym systematycznie maleją !!!

 

              Unijna demokracja” na polskiej wsi,

                     czyli przypadki Bogdana Dziubały

 

 

https://wiernipolsce1.wordpress.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Rozmawiałem niedawno z rolnikiem i byłem zdziwiony gdy powiedział mi, że....
  musi kupić zboże do obsiania. Jak to? - pytam- przecież zawsze zostawiałeś sobie najlepsze ziarna na przyszłoroczny zasiew, więc dlaczego musisz teraz kupować. Odpowiedział, że teraz to z tego zboża co ma, to już nic nie wyrośnie, więc musi co roku kupować...
  Nic nie wskórały moje dalsze próby rozmowy na ten temat, bo jest święcie przekonany, że... musi co roku kupować i... tak musi być:-)
  No nic, zastanawiam się, kiedy ci rolnicy dali się nabrać akwizytorom Monsanto (pewnie im obiecywali zwielokrotnione zbiory) i zamienili swoje, stare sprawdzone odmiany, na zboże Monsanto z genetycznie wszczepionym tzw genem Killer, który zabija w ziarnach zdolność do kiełkowania.
 • @Jan Paweł 16:25:53
  ekonomicznie jest kupować świeży mat. siewny przynajmniej co dwa-trzy lata. jak to jest z genem "killer" w produktach Mosnanto to nie wiem, a ważnym byłoby też powiedzieć ile odmian jakich gatunków zboża oferuje ta firma w stosunku do całościowej oferty na rynku. Krótko mówiąc wydaje mi się, że istnieje duża oferta odmian "nieMonsantowych".
 • @prawi co wiec 17:04:04
  I Chwała Panu Bogu, że rolnicy mają jeszcze swoje ziarna. Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 16:25:53
  Była głośna sprawa kilka lat temu, że rolnicy w Indiach musieli się zadłużyć na nasiona, a przyszła powódź, nie mieli zysku ani na kredyt i masowo popełniali samobójstwa.. za długi pewnie poprzejmowano ich gospodarstwa. W Polsce będzie to samo :(
  Co do gen Killer to nie wiem jak to ma się do zapylania przez wiatr pól sąsiednich wolnych od GMO gdzie agenci Monsanto z prawnikami wytaczali procesy o kradzież patentów/ziaren. Było to w Kanadzie na początku tego wieku, może zmienili strategię wykańczania rolnictwa, ktoś coś o tym wie???

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031