Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
578 postów 3959 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Nie będzie żydo-rebelii na Białorusi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gadzinówka Michnika: „KGB aresztuje i bije na Białorusi”

 

 Nie, to nie pacyfikacja protestów na Białorusi, to Marsz Niepodległości w Warszawie 18.11.2012r. – policja żydowskiego reżimu IIIRP strzela do uczestników Marszu

 

_________________

Z wielkim smutkiem donosi od dwu dni żydowska gadzinówka Michnika, że według oświadczenia prezydenta A.Łukaszenki białoruskie służby specjalne ujęły kilkadziesiąt osób przygotowujących zbrojną prowokację. Prowokatorzy byli szkoleni i finansowani przez służby żydowskich reżimów Litwy, Polski i Ukrainy.

Jest to jedna z niewielu informacji w żydowskich mediach, którą można uznać za całkowicie wiarygodną.

Dzisiejsza gadzinówka Michnika dała tym informacjom tytuł „KGB aresztuje i bije na Białorusi”. No, właśnie, a kogo bije? Wiadomo, bojowników o „wolność” i zachodnią „demokrację” – ubolewają żydowskie media.

 

Mimo, iż na Białorusi również istnieje V żydowska kolumna gotowa przejąć stery władzy, to jednak nawet z pomocą sąsiednich żydowskich reżimów nie jest zdolna do wywołania większej żydo-rebelii. Zadowolić się na razie musi kontrolowaniem białoruskich mediów i gospodarki na średnim szczeblu kierowniczym, bo naczelne funkcje, póki co, sprawują Białorusini. Nie ma także swojej reprezentacji w służbach specjalnych.

 

Usilne próby obalenia „reżimu” A.Łukaszenki zlecane przez Waszyngton i Brukselę żydowskiemu reżimowi IIIRP odnoszą jedynie taki skutek, że ośmieszają agenturalne działania warszawskiego reżimu.

Nie udało mu się, bowiem wykorzystać Związku Polaków na Białorusi (ZPB) przeciw legalnej władzy Republiki Białorusi, mimo wielu szykan wobec polskiej mniejszości i prób zainstalowania tam konkurencyjnego ZPB współpracującego z żydowskim reżimem w Warszawie.

 

 

A.Borys, szefowa agenturalnego ZPB, powołanego przez żydowski reżim IIIRP, przyjęta przez prezydenta L.Kaczyńskiego – październik 2008

 

 

Do kompletnego ośmieszenia żydowskiego reżimu IIIRP doszło, gdy prokuratura IIIRP przekazała białoruskim władzom informacje o bankowych kontach „bojowca” o zachodnią „demokrację” na Białorusi, A.Bialackiego, na które żydowski reżim przelewał fundusze do walki z A.Łukaszenką. Ówczesny szef MSZ, niejaki R.Sikorski, prywatnie mąż A.Applebaum, przepraszał, ubolewał, ale i deklarował,że IIIŻydo-RP i UE nie ustaną w wysiłkach, by zwolniono męża pani Pińczuk, A.Bialackiego i pozostałych więźniów politycznych na Białorusi, którzy razem z nim trafili dzięki prokuraturze IIIRP do ciupy.

 

Nawet radykalni syjoniści z Żydo-PiS nie uniknęli śmieszności. Mimo szumnych zapowiedzi oraz prób wciągania Białorusi do procesu normalizacji stosunków z IIIRP, wizyt ministrów W.Waszczykowskiego i M.Morawieckiego na Białorusi, co stanowić miało swoisty parawan dla agenturalnych antybiałoruskich poczynań warszawskiego reżimu, białoruskie służby wyłapały „bojowników” finansowanych i szkolonych przez żydowski reżim w Warszawie i współpracujące z nim reżimy Litwy i Ukrainy.

 

WPS zawsze stali na stanowisku, że jeśli „reżim” prezydenta A.Łukaszenki chce przetrwać i realizować politykę w interesie społeczeństwa i państwa białoruskiego nigdy nie może ufać nawet najbardziej przyjaznym gestom żydowskiego reżimu IIIRP. Żydowski reżim IIIRP zawsze będzie podejmował, wspierał, próby obalenia legalnych władz Białorusi w myśl syjonistycznego kursu polityki Waszyngtonu i Brukseli. Według nas Białoruś winna podjąć co najmniej adekwatne kroki do działań antybiałoruskich żydowskiego reżimu IIIRP i wymierzone przeciw temu reżimowi.

 

Także żydo-katolicki Kościół w Polsce współdziała z żydowskim reżimem IIIRP przeciw Białorusi. Stąd niedawna decyzja białoruskich władz o wydaleniu z Białorusi niektórych przysłanych tam księży z Polski. Była to jednak decyzja trudna dla władz białoruskich ze względu na jej niezrozumienie – niezrozumienie całego politycznego kontekstu związanego z Kościołem –  przez polską mniejszość. Dlatego władze białoruskie wycofały się z realizacji tej skądinąd słusznej decyzji.

Za stan świadomości politycznej Białorusinów odpowiadają tamtejsze media, które według WPS źle lub w ogóle nie realizują medialnej prospołecznej (społeczeństwo białoruskie składa się z bardzo wielu mniejszości narodowych, stąd trudno mówić o jednolitym białoruskim narodzie) i propaństwowej politycznej misji.

Pod względem wiedzy o historii Kościoła i o jego rzeczywistej, negatywnej, politycznej roli zarówno Polacy na Białorusi jak i w Polsce prezentują podobny, bardzo niski poziom. Żydowiercza, trwająca 1000 lat, indoktrynacja poczyniła w tym zakresie ogromne spustoszenia w ludzkich umysłach.

 

Polscy Czytelnicy winni sobie uzmysłowić, że wszelkie antybiałoruskie działania żydowskiego reżimu IIIRP są opłacane z naszych podatków. A swoistym paradoksem jest fakt, że działania te są kompletnie nieefektywne w myśl założonych syjonistycznych celów Waszyngtonu i Brukseli.

Żydowski reżim IIIRP działa nie tylko przeciw niezależnej od syjonistycznego Zachodu Białorusi, ale bez najmniejszych skrupułów działa także przeciw polskim mniejszościom we wszystkich państwach na świecie. O próbie wykorzystania ZPB już wspomniałem. Warto także pamiętać próbę rozbicia polskiej mniejszości na Litwie przez syjonistyczną kreaturę – opiekuna Polonii ! – niejakiego Bogdana Borusewicza, marszałka senatu IIIŻydo-RP, który w 2015r. chciał podzielić Akcję Wyborczą Polaków na Litwie. – https://wiernipolsce1.wordpress.com/

 

Dariusz Kosiur

 

Podobny temat

Syjonistyczna zgnilizna zagrożeniem dla Polski i Polaków…i dla świata –https://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/

KOMENTARZE

 • wizyta chazarów z „From the Depths”
  prezes


  https://www.ekspedyt.org/wp-content/uploads/2017/03/jako-%C5%BCo%C5%82nierz-Izraela-225x300.jpg

  z I ziomalem radia i tv

  https://www.ekspedyt.org/wp-content/uploads/2017/03/z-Rydzykiem.jpg


  wspólne koryto jadwashy

  https://www.ekspedyt.org/wp-content/uploads/2017/03/przedostatnia-wieczerza.jpg

  https://www.ekspedyt.org/czarnalimuzyna/2017/03/22/58985_zydowski-mistrz-pijaru-oczarowal-serca-i-umysly-politykow-pis.html
 • Brawo Łukaszenka
  Jak Katarzyna II sprowadziła Żydów do Rosji

  https://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/jak-katarzyna-ii-sprowadzila-zydow-do-rosji.html
 • Nie ma zachodniej demokracji tostwierdzenie powinno być ścigane karnie..
  Tak jak nie było Polskich obozów koncentracyjnych (też ścigane prawe stwierdzenie).

  Były niemieckie obozy koncentracyjne zatrudniające do obsługi na niższych szczeblach Polaków, żydów.. i innych więźniów (strażnik, blokowy, kapo).

  Analogicznie, jest tylko żydowska demokracja na tzw zachodzie zatrudniające na niższych szczeblach swoich sługusów i najemników z różnych narodowości.
 • Łukaszenko przeszkadza Putinowi w interesach z ...
  Złoto partii i Rosnieft

  Trochę „złota partii” legalnie wróciło do Rosji. Część pójdzie na inwestycje do najpilniejszych projektów, część (700 miliardów rubli) zasili budżet państwa …

  https://treborok.files.wordpress.com/2016/12/01-zpir.jpg?w=640&h=480

  Radzieckie inwestycje w przyszłość pracują …

  Kilka dni temu przeprowadzono transakcję sprzedaży części akcji firmy „Rosnieft”. Wiele osób pytało mnie o zdanie po tej transakcji. Odpowiadam – świetnie przeprowadzona operacja, nic dziwnego, że Putin ją zatwierdził.

  https://treborok.wordpress.com/george-soros-w-ss/?preview=true
  Klientów było dwóch – fundusz inwestycyjny Kataru i szwajcarska firma handlowa „Glencore”.

  Najpierw o Katarze. Transakcja kompleksowa, włącza nie tylko otrzymane pieniądze za akcje ale również szereg innych umów. W tym dostęp rosyjskiej kompanii naftowej do katarskich złóż. To znaczy, że Katar wchodzi jako akcjonariusz „Rosnieft”, dając Rosjanom możliwość rozwijania ich naftowo-gazowych złóż. Po tej transakcji kapitalizacja „Rosnieft” tylko wzrośnie, przy czym bardzo znacząco (w tym wzrośnie wartość państwowego pakietu akcji w stopniu absolutnym).

  Drugi kupujący jest o wiele bardziej interesujący – szwajcarska firma „Glencore” (która już posiada 10,3% akcji „Rosal”). Cała nazwa to „Global Energy Commodities and Resources” (Globalne energetyczne zasoby surowców i towarów). Stara nazwa – „Marc Rich + Co”.

  Firma założona w 1974 roku przez amerykańskiego biznesmena Marca Richa, który następnie musiał uciekać z USA.

  Założona była, co tu ukrywać, za pieniądze KGB ZSRR, a jej celem było przeprowadzanie operacji handlowych, których nie można było realizować legalnymi drogami. Firma handlowała irańską ropą naftową omijając embargo USA; kupowała złoto i nikiel na Kubie, również naruszając amerykańską blokadę; handlowała z Kaddafim gdy nałożono na niego sankcje. Istnieją również pogłoski, że Rich handlował z Saddam Husajnem gdy ten pokłócił się z USA, ale nie zostało to udowodnione.

  I, oczywiście, „Glencore” (który w ostatnich latach prowadzi Ivan Glasenberg) był aktywnie zaangażowany w handel zagraniczny dla Związku Radzieckiego w czasie sankcji z powodu Afganistanu. Firma sprzedawała radziecką ropę, gaz, węgiel, cynk i inne towary, zakupując dla ZSRR ziarno, maszyny i technologie.

  Oznacza to, że w rzeczywistości jest to, jak już powiedziałem, przełożenie pieniędzy z jednej kieszeni marynarki do drugiej. Trochę „złota partii” legalnie wróciło do Rosji. Część trafi na inwestycje do projektów priorytetowych, część (700 miliardów rubli) uzupełni budżet państwa. Ważne aby amerykanie i ich ukraińscy podopieczni nie martwili się, że w Rosji kończą się pieniądze.

  Właściwie wszystko co powiedziałem można znaleźć oficjalnie i poskładać do kupy, tak więc żadnych tajemnic państwowych nie ujawniłem. Więcej nie mogę napisać, ponieważ koledzy obrażą się i poślą za mną czarne kruki.

  Budżet państwowy uzupełniony, „Rosnieft” uzyskał inwestycje na rozwoju i dostęp do katarskim złóż, państwo zachowało pakiet kontrolny akcji. Dopływ waluty stymuluje Bank Centralny FR dodrukowując jeszcze rubli aby je wykupić. Ruble te pójdą na docelowe inwestycje w priorytetowe dziedziny gospodarki. Idealnie.

  Alexander Rogers

  źródło
  https://treborok.wordpress.com/zloto-partii-i-rosnieft/?preview=true
 • @Talbot 18:48:17
  Talbot, dziś był pod Charkowem wielki pożar składu amunicji, wy ukropy to widzicie tak:

  https://cs7057.userapi.com/c635100/v635100087/dfba/skPfZx7FOrs.jpg

  Fobie można leczyć u psychiatry.
 • Autor
  Obecnie jest rok 2017 - nie ma już Stalina, Breżniewa, Busha...
  Żydzi są nadal najlepszym przyjacielem Putina, a pan ciągle to samo - zatrzymał się pan na xx wieku.
  Świat popędził do przodu...
 • Całkowicie nie na temat
  Dzisiaj dostałem maila od bukmachera William Hill. Na koniec marca blokują konta, ciekawe, że tylko Polakom. Tylko Polakom oczywiście z adresem polskim. Polakowi nie wolno grać u bukmacherów i nie odprowadzać od tego podatków. Żenada.
 • @Talbot 19:48:58
  Pan natomiast ciągle wrogiem Rosji - jakby na ich zamówienie.
  Tyle tylko, że te pańskie wstawki antyrosysjkie i rusofobiczne nie spełniają warunku wiarygodności.
 • @Rzeczpospolita 20:28:25
  Ale zapomniałem o najważniejszym: mój tekst nie jest o Rosji, jest o nieudanych żydowskich próbach obalenia Łukaszenki.
  A panu wszystko kojarzy się z jednym - to chorobliwe, czy zawodowe odchylenie?
 • @Rzeczpospolita 20:33:03
  Brawo Rosja. Jedynie ona na razie opiera się tej żydowskiej hołocie. Gdyby nie Rosja bylibyśmy dzisiaj bardzo blisko NWO.
 • @ Autor
  Dziękuję za ważny wpis.

  5*

  Ukłony
 • @Talbot 19:48:58
  "Żydzi są nadal najlepszym przyjacielem Putina,..."

  Jesteś pewien?

  Nie pamiętasz jak było z fundacją "społeczeństwa otwartego" ?

  Uprzejmości
 • @lorenco 19:39:35
  Zarąbista grafika.

  BENDEM KĄPJĄWAŁ!!!! ;-)

  Nawet bez pozwolenia - żeby psycholom zryć beret do reszty! :-)

  Serdeczności.
 • @Rzeczpospolita 20:33:03
  "Ale zapomniałem o najważniejszym: mój tekst nie jest o Rosji, jest o nieudanych żydowskich próbach obalenia Łukaszenki."

  Oj tam, oj tam ;-)
 • @Ex admin 22:35:54
  : ))) Ave .
 • @Talbot 18:48:17
  Historia zatacza koło, rooski gaz z rosji nam śmierdział więc zaczęliśmy kupować gaz katarski, teraz też rooski, hahahahahaha psis hahahaha...
  ale JESZCZE DROŻEJ !
 • @Rzeczpospolita 20:28:25
  "Tyle tylko, że te pańskie wstawki antyrosysjkie i rusofobiczne nie spełniają warunku wiarygodności."

  Wszystkie informacje są niewiarygodne, ze Sputnika też.
  Na czym polega moja rusofobia, bo publikuję artykuły z rosyjskiego internetu?
  Nie jestem wrogiem Rosjan, tylko żydowsko-azjatyckich władz na Kremlu.

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-budowa-cerkwi-antychrysta-2017-03
 • @Talbot 09:11:27
  Proszę popatrzeć na moje zdjęcie - czy wygladam na sześciolatka?
  Wypada zatem nieco poważniej uprawiać antyrosyjskość i rusofobię.
 • @Rzeczpospolita 11:40:55
  Wygląda na to, że jestem starszy od pana - też mam wąsy.
  Gnębi pan polskie władze, że są żydowskie. Niech pan popatrzy na władze na Kremlu, czy one są słowiańskie?
  Chce pan walczyć o Polskę wolną od żydów, niech pan wstąpi do ONR.
  Inaczej uprawia pan propagandę rosyjską, która nie ma nic wspólnego z polskim interesem narodowym.
  Trzeba być dzieckiem, aby ufać intencjom Kremla, który działa w imieniu wrogiej Polsce masonerii i niemieckim interesie.
 • WPS
  Na przełomie 2010/2011 marionetkowy rząd polski, wówczas w wydaniu PO i PSL na polecenie środowisk globalistycznych ( czyli zdominowanych przez syjonistów globalnych korporacji i światowej lichwy oraz ich zbrojnego ramienia w postaci US Army) włączył się bardzo aktywnie w próbę destabilizacji Białorusi i wywołanie w tym kraju kolorowej rewolucji.

  Kiedy nie udał się przewrót w Mińsku ( którego następnie z powodzeniem w 2013/14 roku dokonano w Kijowie) wówczas super marionetka i agent globalistyczny-minister R.Sikorski stał się twarzą kampanii ” Solidarni z Białorusią”, co było równoznaczne z uwikłaniem Polski w finansowanie i popieranie środowisk anarchizująco-terrorystycznych na Białorusi.

  Wobec powyższej sytuacji stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej, właściwie diagnozując bieg spraw, wystosowało na początku lutego 2011 roku apel i próbowało upowszechnić inicjatywę ” Polacy solidarni z suwerenną Białorusią”. Niniejszym przytaczamy treść wspomnianego apelu. Rzeczywistość polityczna niewiele się zmieniła oprócz tego, że bogatsi jesteśmy o doświadczenia na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie. Polityczny wydźwięk apelu oraz nakreślona w nim inicjatywa polityczna pozostaje aktualna, a nawet jeszcze bardziej nagląca wobec europejskiej i światowej sytuacji politycznej i społeczno-gospodarczej.  Do Narodu Białoruskiego
  Do Pana Prezydenta Aleksandra Łukaszenki
  Do władz naczelnych Republiki Białoruś
  Do Polaków w kraju i za granicą

  Drodzy Przyjaciele, Szanowni Sąsiedzi, Rodacy !

  Na początku XX wieku, najwybitniejszy polityk polski minionego stulecia, późniejszy uczestnik Konferencji Wersalskiej i współtwórca politycznego ładu europejskiego po zakończeniu I wojny światowej, w wyniku którego między innymi odrodziła się niepodległa i suwerenna Rzeczypospolita Polska- Roman Dmowski napisał: „ Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka”.

  W realiach współczesnego świata wyżej wymieniona myśl jest niezwykle aktualna, ale jej zakres uległ koniecznemu rozszerzeniu. Jest tak dlatego, że nie ma obecnie żadnego istotnego wydarzenia politycznego, czy gospodarczego, które jeśli zaistnieje w jakimkolwiek państwie naszego globu nie wpływa na wydarzenia w innych państwach. Jeśli tym bardziej te wydarzenia mają miejsce w Europie, a szczególnie w Europie Środkowo-Wschodniej, nie jest możliwe, aby ich konsekwencje bezpośrednio lub pośrednio nie wpływały na sytuację w innych krajach tego obszaru.

  A zatem każdy współczesny Polak, myślący odpowiedzialnie o swojej Ojczyźnie i działający dla jej dobra, ma obowiązek publicznego wypowiadania się, a także aktywnego działania, w sytuacji kiedy w innych państwach dochodzi do ważnych wydarzeń.

  Bez wątpienia takim wydarzeniem, o znaczeniu nie tylko regionalnym- środkowoeuropejskim, ale na pewno ogólnoeuropejskim, a być może nawet światowym, były ostanie wybory prezydenckie na Białorusi.

  Z przedstawionych wyżej powodów, my, Polacy

  stojący na gruncie pokojowego współistnienia bratnich, sąsiedzkich narodów słowiańskich oraz praw suwerennych narodów, posiadających nieskrępowane prawo do samostanowienia o swoim rozwoju w oparciu o własne zasoby naturalne i twórczą pracą swoich społeczeństw, a także w oparciu o wielowiekowe dziedzictwo najlepszych wartości chrześcijańskiej Europy oraz w zgodzie z prawno -międzynarodowymi normami współżycia narodów, określonymi w Karcie Organizacji Narodów Zjednoczonych,

  ze szczerym uznaniem i zarazem olbrzymią nadzieją dla przyszłych losów Europy przyjmujemy wynik ostatnich wyborów prezydenckich w Republice Białoruś.

  Decyzje podjęte przez naród białoruski w nieskrępowanym akcie wyborczym 19 grudnia 2010r., przeprowadzonym przy obecności międzynarodowych obserwatorów, są wiążące i niepodważalne oraz nie mogą być recenzowane i wartościowane ani przez żadne inne państwo, czy grupę państw, ani przez żadną organizację międzynarodową, ani przez żadnych mających ambicje mieszania się w nie swoje sprawy polityków, czy urzędników innych państw lub organizacji międzynarodowych.

  Naród białoruski ma niezbywalne prawo do własnej drogi realizacji pomyślności gospodarczej, ładu społecznego i politycznego, a także pełną swobodę wyboru sposobów oraz ekonomicznych i socjalnych narzędzi, służących do realizacji celów nakreślonych przez suwerennie ustanowione przez siebie instytucje polityczne, gospodarcze, społeczne i kulturalne.

  Podejmowane przez polityków poszczególnych krajów Unii Europejskiej, głównie Niemiec i Polski, przez gremia kierownicze Unii Europejskiej oraz Departament Stanu USA, działania zmierzające do rewizji wyborów, zmiany władz i destabilizacji sytuacji politycznej na Białorusi, są w ewidentny sposób sprzeczne z głoszonymi przez „Zachód” zasadami demokracji. Dodatkowo niepokojącym jest fakt, że rzeczywistymi inspiratorami i decydentami tych działań są zakulisowe, ponadnarodowe organizacje finansowe oraz polityczne gremia kierownicze wyznające zbrodniczą i antyludzką ideologię tzw. Nowego Porządku Światowego( NWO).

  Kraje Europy Środkowo-Wschodniej doświadczyły jawnie eksploatatorskiej i dewastującej ich majątek narodowy polityki Unii Europejskiej w tzw. okresie przedakcesyjnym. Ta eksploatatorska i niszcząca podmiotowość poszczególnych państw i narodów polityka jest obecnie kontynuowana zarówno wobec krajów nowo wcielonych do Unii Europejskie, jak i w stosunku do wcześniejszych członków tejże Unii. W tym miejscu należy przypomnieć brutalne pogwałcenie praw przeciwników akcesji krajów Europy Środkowo-Wschodniej w trakcie referendów oraz w procesie decydowania o przyjęciu Traktatu Lizbońskiego oraz równie brutalne naciski na obywateli Francji i Holandii, które w pierwszym głosowaniu” odrzuciły Konstytucję dla Europy, a następnie naciski na społeczeństwo Irlandii, przez całe wieki broniące się przed kolonizacja angielską, które tym razem przeciwstawiło się przyjęciu Traktatu Lizbońskiego.

  Wszystkie te fakty wskazują, że instytucje Unii Europejskiej są fasadą do bezkarnej eksploatacji narodów europejskich przez system ponadnarodowych lichwiarskich banków oraz ponadnarodowych korporacji, posługujących się socjotechniką właściwą dla systemów totalitarnych. Jak pokazuje życie systemy te w dłuższej perspektywie są nieefektywne ekonomicznie oraz destrukcyjne społecznie, zabijając twórcze, innowacyjne cechy osobowości człowieka, a w życiu społecznym wprowadzają nieuchronny konflikt w wyniku sztucznie kreowanej wielokulturowości, a także powodują permanentny kryzys więzi i instytucji społecznych, szczególnie rodziny, w związku z koniecznością emigracji zarobkowej, pogłębianym rozwarstwianiem majątkowym ludności oraz propagowaniem wyłącznie wulgarnego konsumpcjonizmu.

  Unia Europejska dziedziczy i upowszechnia ten nieefektywny mechanizm społeczno-gospodarczy wyrosły z idei i tradycji podbojów, co powoduje, że ten ponadnarodowy nowotwór, aby przetrwać musi się żywić włączaniem do swego organizmu nowych ofiar swej eksploatatorskiej, neokolonialnej działalności. Głównym celem są bogate przestrzenie i zasoby wschodniej Eurazji. Na drodze ku ich realizacji stanęła rozwijająca się według własnych priorytetów i własnych planów Republika Białoruś, której od ponad 16 lat przewodzi z olbrzymim powodzeniem prezydent Aleksander Łukaszenka. Ponowna wygrana przywódcy i białoruskiego męża stanu burzy logikę i tempo grabieżczej ekspansji światowych lichwiarzy, posługujących się unijnymi instytucjami, jako narzędziem do eksploatacji wolnych narodów.

  Skuteczny opór Republiki Białoruś przed zakusami światowych kolonizatorów i lichwiarzy stwarza szansę na zbudowanie powszechnego oporu społeczeństw w zaanektowanych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także na sanację zdrowego nurtu narodowej suwerenności w krajach starej Unii.

  Taktyką wobec drapieżnych i bezwzględnych neokolonizatorów przybierających maskujące szaty „zachodnich demokratów”, „obrońców praw człowieka”, czy „propagatorów otwartego społeczeństwa obywatelskiego” nie może być jednak wyłącznie taktyka obronną. Aby przetrwać i móc zrealizować cele samodzielnego rozwoju własnych społeczeństw, wszystkie narody europejskie, dla których cenne są zasady suwerenności państwowej winny solidarnie poprzeć władze Republiki Białoruś oraz determinację narodu białoruskiego w zmaganiach z agresywnym, unijnym neokolonializmem.

  Nam, Polakom, w tych zmaganiach przypada szczególna rola. Wynika to z faktu, iż to obszar Polski, instytucje polskiego państwa, zasoby polskich podatników, nominalnie „polskie instytucje pozarządowe” mają być w pierwszej kolejności wykorzystane do „krucjaty” ponadnarodowych lichwiarzy i kolonialistów przeciwko suwerennej Białorusi.

  Przeciwstawiając się aktywnie tym planom, Polacy chronią tym samym własne instytucje i zasoby oraz budują jednocześnie możliwość pozbycia się lichwiarskiego, kolonialnego nowotworu na własnym organizmie państwowym.

  Konieczne jest współdziałanie społeczeństwa i władz Białorusi z polskimi środowiskami suwerenistycznymi. Jest to w dobrze pojętym interesie europejskiego zrozumienia, wzajemnie korzystnej współpracy i perspektywicznego rozwoju.

  Adresatem kampanii „Polacy solidarni z suwerenną Białorusią” są wszystkie szczerze polskie organizacje polityczne, społeczne, gospodarcze i kulturalne w kraju oraz w środowiskach polskich za granicą. A partnerami, oczekujemy, że będą organizacje białoruski oraz władze Republiki Białoruś, a także wszyscy przyjaciele obu narodów w Europie i poza nią.

  Zastosowane środki muszą być adekwatne do tych jakie politycy i urzędnicy Unii Europejskiej zapowiedzieli zastosować wkrótce( między innymi na konferencji „Solidarność z Białorusią” jaka odbyła się w Warszawie w dniu 2 lutego 2011r. ) oraz te jakie już są stosowane ( mamy na myśli środki medialne, konferencje międzynarodowe, polityczne inicjatywy na forum europejskim).

  Jako najbliższe działanie proponujemy współpracę portali internetowych, wydawnictw prasowych oraz innych audio-wizualnych inicjatyw medialnych w rozpropagowaniu idei kampanii „Polacy solidarni z suwerenną Białorusią”. W ciągu 30 dni proponujemy spotkanie przedstawicieli poszczególnych środowisk w celu omówienia szczegółów kampanii oraz planu działań organizacyjnych. Ideę kampanii proponujemy umieścić jako element programu komitetów wyborczych zamierzających uczestniczyć w zbliżającej się kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu RP.

  Nie może być suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej
  bez suwerennej Republiki Białoruś !!!

  Zarząd Stowarzyszenia
  Wierni Polsce Suwerennej

  Paweł Ziemiński
  Stanisław Baj
  Bohdan Poręba
  Dariusz Kosiur
  Tadeusz Dylak
  Andrzej Skorski
  Ryszard Nosiński

  Warszawa, 7 lutego 2011r.

  P.S. Należy obecnie także zaktualizować nazwiska sygnatariuszy, bo wiem część podpisanych osób nie należy już do stowarzyszenia WPS ( S.Baj, T.Dylak, R.Nosiński), a jedna osoba nie żyje ( B.Poręba)
 • @stanislav 12:07:13
  https://www.youtube.com/watch?v=G4qLBDsCMYY
 • @Talbot 12:01:52
  Jest pan starszy, ale chyba zdziecinniały ... ?

  Proszę sobie porównać okres "okupacji" PRL przez ZSRR z okresem zachodniej demokracji i wolności w IIIRP.
  Antyrosyjska indoktrynacja wobec mnie jest - powiem delikatnie - mocno nie poważna.

  "Chce pan walczyć o Polskę wolną od żydów, niech pan wstąpi do ONR.
  Inaczej uprawia pan propagandę rosyjską, która nie ma nic wspólnego z polskim interesem narodowym"

  Czyli według pana polskie dążenie do suwerenności poprzez zrzucenie żydowskiego jarzma jest rosyjską/prorosysjką propagandą.
  A o polskie ineteresy walczy ONR (z krzyżem w dłoniach i pod skrzydłami Kościoła przeciw muzułmanom i przeciw komunie - cały program ONR) zinfiltrowany przez żydowską agenturę.

  ONR, o którym Pan wspomina istniał przed 1939r.

  Człowiek z wąsem i w pańskim wieku powinien przynajmniej znać historię i roztropniej kształtować swoje poglądy - tego szczerze życzę.
 • @Talbot 12:01:52
  //Wygląda na to, że jestem starszy od pana - też mam wąsy.//
  :-)) Gratuluję...
  :-)))
 • @stanislav 12:07:13
  https://www.youtube.com/watch?v=t4hjTF76HzM

  https://www.youtube.com/watch?v=Bx2kPLvUp8c


  Wcześniejsze działania. Jak zawsze z wykorzystaniem ogłupiałej młodzieży:

  https://www.youtube.com/watch?v=2vjNW5g4Yfc


  23 марта, Минск /Корр. БЕЛТА/. Украинский сценарий в Беларуси невозможен, заявил в эфире телеканала „Беларусь 1” бывший генеральный секретарь ОДКБ Николай Бордюжа, сообщает БЕЛТА. „Я думаю, что риска повторить судьбу Украины в Беларуси нет никакого – там крепкая власть, очень крепкий президент с абсолютно внятной позицией, с хорошо развитой системой силовых структур и вообще политической жизни”, – подчеркнул он. По словам Николая Бордюжи, с точки зрения стабильности Беларусь находится сейчас на лидирующих позициях.-0-
  Читать полностью: https://www.belta.by/society/view/ukrainskij-stsenarij-v-belarusi-nevozmozhen-bordjuzha-239083-2017/
  При любом использовании материалов активная гиперссылка на belta.by обязательна

  za:https://www.belta.by/society/view/ukrainskij-stsenarij-v-belarusi-nevozmozhen-bordjuzha-239083-2017/

  więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/03/23/nie-bedzie-zydo-rebelii-na-bialorusi/
 • @Talbot 12:01:52
  Brednie! Putin działa w imieniu Tatarów, gdyż sam pochodzi od Tatarów. Dlatego zajumał Chazarom Krym i oddał ziemie i nieruchomości Tatarom Krymskim, które zabrał im żydobanderowiec Kołomyjski. Dlatego żydy tak kwiczą na Putina. No i co powiesz na moją wersję?

  https://pp.userapi.com/c837333/v837333152/25d7c/jcHhwoR36eg.jpg

  https://pp.userapi.com/c837333/v837333841/31745/O7H9XocCiXY.jpg
 • @Rzeczpospolita 14:55:51
  "Jest pan starszy, ale chyba zdziecinniały ... ?
  ?

  Pan to nie ma zielonego pojęcia o geopolityce, albo jest pan agentem wpływu.
  Gdy przeniesiono stolice Niemiec z Bonn do Berlina, to Niemcy ponownie stały się Prusami.
  "23 stycznia 1793 - Drugi rozbiór Polski

  Rosja i Prusy podpisały w Petersburgu konwencję o drugim rozbiorze Polski. Polska stała się państwem całkowicie ubezwłasnowolnionym, okrojonym do 215 tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni i zamieszkałym przez około cztery miliony mieszkańców. "
 • Ze Sputnika:
  Łukaszenka: nie dopuszczę do „scenariusza ukraińskiego" na Białorusi.

  Pewne osoby chcą destabilizować sytuację w kraju i wykorzystują (do tego - red.) wszystkie możliwe sposoby, ale władza nie dopuści do łańcuchowej reakcji łamania prawa - uprzedza prezydent Białorusi.
  Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka powiedział, że nie wolno dopuścić do powtórzenia ukraińskiego scenariusza i uprzedza o konieczności przestrzegania prawa. W piątek szef państwa odbywa wizytę w obwodzie grodzieńskim, w trakcie której porozmawiał z pracownikami przedsiębiorstwa rolnego Arvibelagro. Słowa Łukaszenki przytacza białoruska redakcja Sputnika.
  Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) wszczął sprawę karną z § 3 art. 293 Kodeksu karnego Białorusi, w związku ze szkoleniem i przygotowaniem do uczestnictwa w masowych protestach. W trakcie operacji specjalnej, przeprowadzonej przez jednostki operacyjne w ciągu ostatnich kilku dni, w całym kraju dokonano ok. 30 rewizji w miejscach zamieszkania figurantów sprawy karnej. W trakcie przeszukań zatrzymano karabiny, pistolety, karabin maszynowy, granaty, noże do rzucania, siekiery, a także przedmioty do przygotowania urządzeń wybuchowych domowej roboty.
  Oprócz tego w miejscu zamieszkania zatrzymanych znaleziono przedmioty z symboliką batalionu „Azow", UNA-UNSO oraz instruktaże prowadzenia działań wojennych w warunkach miejskich.

  Sytuacja ukraińska nie będzie mieć miejsca za moich rządów. Nie mogę dopuścić, by na Białorusi powtórzył się wariant ukraiński — powiedział Łukaszenka.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201703245113065-Sputnik-Bialorus-ukrainski-scenariusz/
  ------------------------------------------------
  No i tak trzymać. Z tego co wiem, Białorusini różnią się od od wiecznie zacietrzewionych, wiecznie pokrzywdzonych i wiecznie roszczeniowych ukraińskich rabów tym, że nie lubią jak ktoś wpieprza się w ich sprawy.
 • @Talbot 19:44:32
  Powtórzę raz jeszcze: proszę sobie porównać PRL pod "okupacją" ZSRR z IIIRP - "wolną i demokratyczną" w zachodnim obozie.

  Może pan korzystać z dowolnych źródeł, np z roczników statystycznych.

  Pan porówna wtedy własną solidnie ugruntowaną (ugruntowaną na rusofobi) geopolityczną wiedzę z uzyskanymi informacjami.
 • @Rzeczpospolita 20:36:46
  Porównuję...
  Ocet na półkach, kartki, brak mięsa, bo było wywiezione w transportach kolejowych do ZSRR - kolejarze przyspawali pociągi do szyn. Wywiezione maszyny z hut i stoczni, oraz z portów, propaganda rosyjska i cenzura, wszystko szare i toporne, pewexy prowadzone przez ubeków, odmowy wydania paszportów....ciągła inwigilacja.
 • @Rzeczpospolita 20:36:46
  Jeszcze dodam statki wyposażone w najnowocześniejszą technologicznie aparaturę, sprzedawane do ZSRR za ruble transferowe, czyli oddawane za darmo.
 • @Talbot 20:57:50
  "najnowocześniejszą technologicznie aparaturę, sprzedawane do ZSRR za ruble transferowe, czyli oddawane za darmo." - żeby wyprodukować tę nowoczesną aparaturę, kupowaliśmy w ZSRR metale i węglowodory do ich produkcji, za ruble transferowe, czyli za darmo.
 • @Rzeczpospolita 20:36:46
  Jeszcze coś...
  Fiaty125p produkowane z zasiarczonej blachy sprowadzanej za dolary z radzieckich hut, które miały rok gwarancji na karoserię. Były też pancerne konserwy...gniotsia nie łamiotsia.
 • @Talbot 20:52:36
  Szanowny pan ma 30 lat , czy więcej?... bo zalatuje od pana "edukacją III RP" od Adasia Michnika i Antka Macierewicza, taką na użytek nieprzytomnych chłopców z ONRu. Proszę jak najszybciej nadrobić tę ułomność intelektualna, bo to może być dziedziczne.

  Taki skrócony kurs historii i ekonomii proszę zafundować swojej pustej, nieszczęsnej głowie i może dla pożytku bliskich panu kręgów " intelektualno -politycznych" - korzystając chociażby z :

  1) https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/02/22/wielki-krok-wstecz-restrukturyzacja-polskiego-rolnictwa/

  2) https://www.bibula.com/?p=73196
 • @Talbot 21:13:12
  Na dzień dzisiejszy na Allegro wystawionych jest na aukcjach 51 Fiatów 125p.
  https://allegro.pl/samochody-osobowe-4029?string=fiat%20125&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-aut-1-5-0222
  Zatem nie ulotniły się jak tlenek siarki i są nadal.
  Ty Talbot jesteś po prostu zacietrzewiony, nie chciałbym z Tobą iść na piwo i rozmawiać na polityczne tematy, bo byś mi w pewnym momencie mógł wbić nóż pod żebro.
 • Łukaszenka: nie dopuszczę do „scenariusza ukraińskiego" na Białorusi.
  Pewne osoby chcą destabilizować sytuację w kraju i wykorzystują (do tego - red.) wszystkie możliwe sposoby, ale władza nie dopuści do łańcuchowej reakcji łamania prawa - uprzedza prezydent Białorusi. Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka powiedział, że nie wolno dopuścić do powtórzenia ukraińskiego scenariusza i uprzedza o konieczności przestrzegania prawa. W piątek szef państwa odbywa wizytę w obwodzie grodzieńskim, w trakcie której porozmawiał z pracownikami przedsiębiorstwa rolnego Arvibelagro. Słowa Łukaszenki przytacza białoruska redakcja Sputnika.
  Łukaszenka: Piąta kolumna przy wsparciu Zachodu próbuje zaostrzyć sytuację na Białorusi.
  Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) wszczął sprawę karną z § 3 art. 293 Kodeksu karnego Białorusi, w związku ze szkoleniem i przygotowaniem do uczestnictwa w masowych protestach. W trakcie operacji specjalnej, przeprowadzonej przez jednostki operacyjne w ciągu ostatnich kilku dni, w całym kraju dokonano ok. 30 rewizji w miejscach zamieszkania figurantów sprawy karnej. W trakcie przeszukań zatrzymano karabiny, pistolety, karabin maszynowy, granaty, noże do rzucania, siekiery, a także przedmioty do przygotowania urządzeń wybuchowych domowej roboty.

  Oprócz tego w miejscu zamieszkania zatrzymanych znaleziono przedmioty z symboliką batalionu „Azow", UNA-UNSO oraz instruktaże prowadzenia działań wojennych w warunkach miejskich.

  Sytuacja ukraińska nie będzie mieć miejsca za moich rządów. Nie mogę dopuścić, by na Białorusi powtórzył się wariant ukraiński — powiedział Łukaszenka. Ps..Niedawno otworzył granice dla wrogów, więc czego oczekuje? Tak Baćka kończą się romanse z JewUE...Duraczok Baćka skakał i skakał a tu majdan.. Znieśli sankcje duraczok poczuł się jak w niebie, ale tu na powitanie miast aniołów przybyły sukinsyny. Teraz Baćka z trwogą puka do przyjaciela na wschodzie z zapytaniem czy ma jeszcze tam czego szukać. Jedynym rozsądnym wyjściem dla Łukaszenki to przyłączenie się do Rosji bo czy wcześniej czy później kolorowa rewolucja będzie na Białorusi, jeśli nie za jego kadencji to w następnej. Potrzebna jest mądrość i zdecydowane działanie w kierunku powrotu do silnej i stabilnej Rosji bo Białoruś to przecież Ruś czyli Rosja tylko dodała sobie przydomek Biała.
 • @@@!
  Setki zatrzymanych, w tym Polka. Prezydent Duda zaniepokojony zajściami na Białorusi. Z dużym rozczarowaniem przyjąłem tę sytuację, w jaki sposób władze białoruskie, pan prezydent Łukaszenka postępują wobec opozycji – powiedział Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Słowenii oraz Przewodniczącym Prezydium Bośni i Hercegowiny. Prezydent odniósł się w ten sposób do masowych zatrzymań, które przeprowadziły w ostatnich dniach władze Białorusi w związku z organizacją ulicznych protestów. W sobotę z kolei sąd w Mińsku skazał na 15 dni aresztu obywatelkę RP, stale mieszkającą na Białorusi. Dorota N. została zatrzymana dzień wcześniej za niepodporządkowanie się poleceniom milicjantów. Zatrzymanie to nie miało jednak związku z sobotnim protestem w stolicy. Ogromnie mnie zaniepokoiło i stanowi dla mnie także rozczarowanie to zachowanie, jakie zostało zaprezentowane wobec Polki, która została aresztowana podkreślił prezydent. Nie ukrywam, że mnie to niepokoi, a rozczarowanie bierze się stąd, że miałem nadzieję, że jednak pan prezydent Łukaszenka jednak zmienia swoją politykę, zwłaszcza, że dawał w ciągu ostatniego roku, przynajmniej takie było wrażenie wyraźne tego sygnały mówił prezydent. Była pewna nadzieja, że jednak Białoruś i pan prezydent będą chcieli bardziej zbliżać się do standardów obowiązujących w Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o relacje między władzą a opozycją, jeżeli chodzi o prowadzenie spraw państwowych. Niestety, jak widać kierunek jest przeciwny dodał. Zapowiedział monitorowanie rozwoju wydarzeń. Będziemy także monitować w tej sprawie, nie zostawimy tego zapewnił. Nasza postawa i ocena jest absolutnie jednoznaczna i oczywiście ona jest jednoznacznie negatywna podkreślił.
  https://niezalezna.pl/96049-setki-zatrzymanych-w-tym-polka-prezydent-duda-zaniepokojony-zajsciami-na-bialorusi
  Ps...Niech pan prezydent Duda zajmie się burdelem w Polsce, tym co wyrabiała i wyrabia nadal "nasza" policja( czy ona u nas głaszcze po główkach i do domu odwozi? tam na Białorusi jakoś policja nie strzela z broni gładkolufowej do manifestujących czy rozrabiających ludzi jak to u nas bywało, i nadal bywa, bezkarnie zabijając, robiąc kalekami, etc..przykładów aż nadto i to sfilmowanych, dostępnych w sieci, także w You Tube.), straże miejskie i wiejskie, ochroniarze, prokuratury i sądy i UE, a Białoruś zostawi w spokoju. Ciekawe, że jak ktoś podskakuje milicji na Białorusi i ta profesjonalnie reaguje to źle i be, a ja mam pytanie: Jak się zachowuje policja na zachodzie gdy protestują ludzie??? Niech pan prezydent Duda spróbuje powiedzieć w Brukseli coś na temat islamizacji Europy to wtedy zobaczymy co się stanie. Odwagi panie prezydencie! Zobaczymy jakie STANDARDY panują w Unii Europejskiej jak się ruszy temat najazdu dziczy islamskiej i murzyńskiej na Europę... Ale to tak na marginesie. Bardzo zasmuciły mnie słowa pana Dudy. Podwójne standardy, hipokryzja, zakłamanie. Białoruś jest pięknym i czystym krajem. Dobre drogi w porównaniu z UE, pola obsiane, a nie tak jak w Polsce czy innych krajach UE, brak ciapaków czy murzynów...i co? Chcą zrobić syf na Białorusi tak jak w zachodniej Europie i Polsce? Popieram w tym co robi ze swołoczą Łukaszenkę. Spokój na Białorusi wyraźnie komuś przeszkadza. Chce wywołać podobny bałagan do tego, który miał miejsce w Kijowie. Spokój w Europie i na Świecie stoi komuś na drodze...Znowu doczekaliśmy ciekawych czasów. Sprawa jest prosta - pejsowatym (mającym już swoich agentów/usłużnych psów/polityków/prezydentów/premierów/"reprezentantów" w całej Europie) chodzi o przejęcie przeładunku towarów przemieszczanych drogą kolejową z Chin do Europy (na Białorusi kończą się szerokie tory i należy przeładować towar na węższe, żeby mógł dalej podróżować) lub przejęcie i kontrolę transportu kołowego - samochodowego do Europy. Łukaszenka nie chce tego oddać ponieważ widzi tutaj potężna szansę na rozwój Białorusi!!! Od początku lat dziewięćdziesiątych ciągle gada się w Polsce, że Łukaszenka to rozbójnik i dyktator. Stawia się Białoruś jako przykład braku demokracji. Mówiło się, że jak nie wejdziemy do Unii to czeka nas ten sam los, który spotkał Białoruś. Tymczasem nie widzi się w Polsce Białorusinów, szukających pracy za parę nędznych groszy, tak jak to robią Ukraińcy. Mają robotę u siebie, dobrze żyją, biznes się kręci. Zwykli Białorusini nie mieszają się do polityki, chcą spokojnie i dostatnio żyć. Chyba lepiej wyszli na tej dyktaturze, niż Polska na tej swojej pseudo demokracji unijnej mając swój przemysł, banki, etc... Nie wyjechało tam dwa miliony ludzi za granicę, żeby szukać chleba i swojej życiowej szansy. Jaką mamy pociechę z tej naszej nędznej demokracji, gdy Polak robi za murzyna we własnym kraju, albo sytuacja materialna zmusza go do emigracji?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031