Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
546 postów 3866 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Żydo-reżimowa banda indoktrynuje polską młodzież

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odważna maturzystka! Zobacz co napisała o akcji „Wisła”

 

– Dzisiaj pisałam maturę rozszerzoną z WOS-u.Ukrainofilia wdarła się do naszego życia na dobre, nawet na maturze. Zadanie było o potępieniu akcji „Wisła” przez L. Kaczyńskiego i W. Juszczenkę – powiedziała po maturze Katarzyna Nowak. – Niestety napisałam prawdę i zamiast skrytykować akcję „Wisła” ja ją pochwaliłam i przypomniałam o bandach UPA, mordujących Polaków na Wołyniu. Ten akt zbrodni nazwałam „ludobójstwem”. Pewnie nie zaliczę, ale sumienie mam czyste. Niech nie myślą, że wszyscy łykają ich propagandę! – dodała odważna tegoroczna maturzystka.

W mediach społecznościowych zrobiło się głośno o Katarzynie Nowak. Zapytaliśmy ją o egzamin i jej przeczucia co do oceny końcowej. – Nie mam nic do dodania. Nie wiem jaka będzie ocena. Na maturze trzeba zdobyć minimalnie 30 proc., aby zdać. Łącznie było 30 zadań – odpowiedziała Prawy.pl

 Kontrowersyjne zadanie dotyczyło akcji Wisła – operacji wojskowej przeprowadzonej w latach 1947-1950 przeciwko Ukraińskiej Powstańczej Armii i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Maturzyści mieli odpowiedzieć m.in. na pytanie „jakie prawa i wolności człowieka zostały naruszone podczas akcji ‚Wisła’?”

Pytanie oburzyło ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który napisał: „Taka propaganda, wciskana młodym obywatelom, godna jest epoki Gomułki i Jaruzelskiego, a nie czasów ‘dobrej zmiany’, którą w polskiej szkole obiecywała obecna ekipa rządowa”.

Z kolei poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego powiedział, że „Potępianie Akcji Wisła to aberracja! Mam wrażenie, że niektórzy bardziej nienawidzą komuny niż kochają Polskę, popierają polski interes narodowy. Należy z tym zdecydowanie skończyć!” Lider narodowców wysłał też interpelację do Anny Zalewskiej minister Edukacji Narodowej pytając w niej: „Czy Ministerstwo Edukacji Narodowej zwracało się w tej sprawie o opinie historyków zajmujących się prześladowaniem i ludobójstwem dokonywanym na ludności Małopolski i Kresów Wschodnich przez OUN-UPA w latach 1939-1947? Jeśli tak, to do jakich? Jak brzmiały te opinie? Czy Ministerstwo Edukacji Narodowej ma świadomość, że potępianie Akcji „Wisła” stanowi wsparcie dla polityki historycznej gloryfikującej zbrodniczą, ludobójczą formację OUN-UPA?”

MEN odniosło się już wstępnie do zarzutów stwierdzając, że za pytania maturalne nie był odpowiedzialny bezpośrednio resort, ale Centralna Komisja Egzaminacyjna. Sprawa ma być wyjaśniana.

 

Autor:  Robert Wyrostkiewicz

za: http://prawy.pl/50661-odwazna-maturzystka-zobacz-co-napisala-o-akcji-wisla/

 

tytuł: D.Kosiur

Zapisz

Zapisz

KOMENTARZE

 • @
  Eurovision 2017.
  https://static.standard.co.uk/s3fs-public/styles/story_large/public/thumbnails/image/2017/05/13/23/eurovisionsongcontest.jpg
 • no tak.. ale .
  ,, A oto wypowiedź, jakiej udzielił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński „Kurierowi Gmin” z Wołowa na temat projektu sejmowej uchwały potępiającej akcję „Wisła”:

  Uważamy, że terror UPA, skierowany przeciw zwykłym obywatelom, mordowanie całych wsi był faktem. Każda ówczesna władza - a mielibyśmy więcej szczęścia, gdyby to była władza demokratyczna - musiałaby podjąć daleko idące działania, zmierzające do tego, żeby z tym skończyć. Każda władza jest zobowiązana do chronienia swoich obywateli.

  Dlatego nie widzimy powodu, żeby tę akcję potępiać, tym bardziej, że Ukraińcy nie chcą potępić ludobójstwa, popełnionego przez UPA. W akcji „Wisła” ludobójstwa nie było. Wywożono ludzi z ich domów, to jest złe, nie twierdzimy, że to jest dobre, ale powody były. Poza tym my odrzucamy politykę, przyjętą przeszło 20 lat temu, że wszystkim dookoła się kłaniamy, wszystkich przepraszamy, tylko nas jakoś nikt nie chce przeprosić. Niemcy półgębkiem, ale wziąwszy pod uwagę rozmiar ich zbrodni, to jest jeden procent tego, co być powinno, a reszta w ogóle, jeszcze się traktują jako poszkodowani. Taka polityka donikąd nie prowadzi, jest to polityka pochyłej wieży, na którą każda koza wejdzie.

  Wiemy, czym była Ukraińska Powstańcza Armia i jakie działania prowadziła. Nie powinniśmy zdecydowanie potępiać akcji „Wisła” w kontekście tego, co robiła wówczas UPA na tych terenach z cywilną ludnością. Nie zapominajmy o faktach i realiach państwowych. Wiemy też, że sytuacja terroryzowania ludności przez UPA była istotna dla przesiedlenia ludności cywilnej z zagrożonego obszaru i że państwo polskie musiało zastosować takie środki represji z pewnością nieprzyjemne dla wysiedlanych rodzin. Weźmy pod uwagę to, że Polska (jakakolwiek wtedy ona nie była) walczyła o granice i jako suwerenne państwo musiało działać, aby je ochronić. Dlatego jesteśmy przeciwko zamierzeniom niektórych posłów i ich chęci potępienia akcji „Wisła”. ,,
 • @fabi 22:24:15
  Taj jak brydżu i w polityce występuje blef - tu adresowany jest do nieświadomych politycznie osobników.

  Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”:
  "Ale musimy też powiedzieć otwarcie, iż poziom ignorowania przez władze w Kijowie spraw związanych z ludobójstwem dokonanym na naszych obywatelach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej, a często też zakłamywania ich prawdziwego przebiegu, gloryfikowania sprawców, przekroczył granice akceptowalności.(…) Jakiś czas temu rozmawiałem długo z prezydentem Poroszenką i powiedziałem mu wprost: z Banderą do Europy nie wejdziecie, trzeba wybrać – albo integracja z Zachodem i odrzucenie tradycji UPA, albo Wschód i wszystko, co się z nim wiąże."

  Nie przeszkadzało to zupełnie, żeby w debacie po sejmowym expose w 2016 r. W.Waszczykowskiego Małgorzata Gosiewska, występująca w zastępstwie nieobecnego Kaczyńskiego, powiedziała m.in.:
  " Uważamy poparcie dla Ukrainy za naszą najwyższą rację stanu, za test solidarności europejskiej w obliczu recydywy imperialnej polityki Rosji. (…) nadzieje na porzucenie drogi agresji wojennej [przez Rosję], a przynajmniej prób destabilizacji politycznej i społeczno-ekonomicznej Ukrainy, wydają się bardzo iluzoryczne. Musimy traktować to jako aksjomat w naszej polityce zagranicznej i wytyczną działań na forum unijnym i w relacjach transatlantyckich."

  więcej na: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/02/22/tematyka-ukrainska/
 • @Rzeczpospolita 23:00:42
  Tak ,Jarosław to mówil długo przed Majdanem ..brata nie bylo już na świecie .. ktoś musał skakać w Kijowie . Co będę pisał ,lepiej wiesz co się dzieje .
  Ten filmik warto zobaczyć , choć niekoniecznie wszystko brać na poważnie

  https://www.youtube.com/watch?v=rZbK38SnFP8&feature=youtu.be
 • Nie jakaś Czarto-ryska ,Rey czy Ponia-towska
  Brawa dla dziewczyny o nazwisku Nowak.
  Pamiętaj ,że zawsze będziesz miała "pod górkę".
 • @fabi 23:44:31
  Hmm... żarty żartami....
  https://youtu.be/2rA35gwyPOo
 • @trojanka 08:25:32
  https://www.youtube.com/watch?v=ZsbtxkXUqBM
 • ZA I PRZECIW
  .
  Cytowane powyżej przykłady wypowiedzi ze strony grupy (partii) obdarzonej przez propagandę atrybutem „patriotyczna”

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Partia

  jest klasycznym przykładem niewzruszonej pozycji „zarówno ZA jak I PRZECIW”, co zresztą pozwala otumanionym tzw. wyborcom, o nich w linku poniżej

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  zawsze coś dla siebie znaleźć aby dokonać wyboru tzw. „MNIEJSZEGO ZŁA”, podstawowa metoda tzw. demokracji. Wspomniana grupa istnieje jedynie na tej samej zasadzie, na jakiej doszło do tzw. „Majdanu” na Ukrainie

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  wg doniesień z mediów zachodnich koszta operacji „Majdan” wyniosły służby USA ok. 5 miliardów dolarów.
 • Zadanie PO.PiSu demokracji
  .
  @Laznik 10:05:20

  wypełniają w pierwszym rzędzie bandy PO.PiSu, które wraz z mniejszymi grupkami SLD, PSL, SP, ... jak też grupy o charakterze chwilowym na potrzeby etapu jak Palikokoty, Kukzki czy nowocześni Petru tworzą trzon PPZ

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  zarządzającej państwem i ludnością. Podobne struktury mają inne państwa, warto jest się zastanowić nad tym, czym jest państwo

  - - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Panstwo

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30