Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
550 postów 3900 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

„Opole stolicą polskiej piosenki” – czy już niemieckiej?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oprócz rozrywki istnieje także inny, polityczny aspekt opolskiego festiwalu i nie powinniśmy go bagatelizować.

 Festiwal polskiej piosenki w Opolu to nie tylko wydarzenie kulturalne, to także wydarzenie o istotnej randze politycznej – pamiętajmy, że Opole wróciło do Polski w 1945r. – Właśnie w takim aspekcie należy czytać to, co dzisiaj dzieje się z tym festiwalem – a stoi za tym antypolska żydowska V kolumna PO-PiS z całą resztą koncesjonowanych żydowskich tworów.
To był festiwal polskiej – podkreślam polskiej – piosenki odbywający się w mieście, które wróciło z Rzeszy niemieckiej do macierzy – do Polski.

Od czasu pamiętnej „mszy pojednania” polsko-niemieckiego w Krzyżowej (woj. dolnośląskie) w 1989r., któremu to pojednaniu patronował Kościół, a osobiście bp opolski, A.Nossol, rozpoczął się proces uporczywego przywracania śladów niemieckiego panowania na polskich Ziemiach Odzyskanych. Proces ten, o czym winniśmy pamiętać, ma wsparcie opolskiej kurii żydo-katolickiego Kościoła, co jest logiczną konsekwencją nieuznawania polskości naszych ziem zachodnich przez Kościół aż do 1972r.

Wymownym przykładem niech będzie fakt, że Rada Miasta Opola na wniosek poprzedniego prezydenta Opola, R.Zembaczyńskiego (uczestniczył w szkoleniach w USA i we Francji) na ostatniej sesji w 2009r. uchwaliła zgodę na odrestaurowanie pomnika postawionego w 1933 roku (po dojściu do władzy Hitlera) ku chwale „bohaterów” Gosławic – żołnierzy armii pruskiej 1914-18.W 1933 roku powstał w Gosławicach pomnik, który teraz będzie odrestaurowany. Przed 1933r. podjęto próbę otwarcia pierwszej polskiej szkoły w tej wsi. Na skutek wyjątkowego niemieckiego terroru nikt do niej się nie zgłosił. Dziękujmy dziś tym niemieckim bohaterom, którzy w dwudziestoleciu międzywojennym o pomniku z żelaznym krzyżem pamiętali, ale o polskiej mniejszości już niekoniecznie. Podziękujmy także władzom samorządowym IIIŻydo-RP i władzom Kościoła, dla których polski interes nie istnieje.

 

 Oczywiście muzyka rozrywkowa nie należy do kultury wysokiej, jednak przyznajmy uczciwie (pomijając nawet cenzurę PRL – zresztą cenzura w IIIŻydo-RP, choć nie formalna, jest o wiele bardziej restrykcyjna i wymierzona przeciw interesom polskim), że zarówno poziom muzyczny oraz poziom tekstów piosenek stał w PRL na zdecydowanie wyższym poziomie niż dzisiaj w IIIŻydo-RP.
Niestety, jest faktem, że od połowy lat 1980 poziom tego festiwalu systematycznie się obniżał. Jest to jednak zjawisko bardziej ogólne. Obserwujemy obniżanie poziomu masowej kultury na całym Zachodzie, a swoistą cezurą tego procesu stała się tzw. europejska wiosna 1968r. – i jest to celowe działanie żydowskiej międzynarodówki. Międzynarodowy Żyd wyeliminował nawet swoich wybitnych artystów (np. B.Streisand).


Jak patrzeć na zachowania artystów?

Wielu kieruje się tutaj politycznym fundamentalizmem, jedni negatywnie oceniają zaangażowanie artystów po stronie syjonistycznej PO, KOD, itp., drudzy identycznie odnoszą się do artystów zaangażowanych po stronie syjonistycznego PiS. A przecież każda z tych postaw jest błędna i szkodliwa.

W czasach PRL, w latach 1970. pojawił się tekst żydowskiego redaktora „Polityki”, M.F.Rakowskiego, pt. „Dobry fachowiec, ale bezpartyjny” -? Nawet pryncypialna PZPR odeszła od politycznego fundamentalizmu i pozwalała piastować kierownicze funkcje w gospodarce bezpartyjnym Polakom. Podobnie winniśmy traktować naszych artystów, od których oczekujemy przede wszystkim prezentacji ich twórczości na przyzwoitym poziomie, natomiast ich polityczne preferencje są mniej istotne.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że Międzynarodowy Żyd wykorzystuje masową kulturę, jej twórców, do lansowania pożądanych przez niego, postaw i treści mających degenerować społeczeństwo. Nie zapominajmy, że twórcy, artyści, którzy nie zechcą się temu podporządkować nie zaistnieją na rynku i w społecznym odbiorze. Artysta nie może istnieć bez publiczności – stąd siłą rzeczy jest wiele prawdy w powiedzeniu: „artyści to prostytutki” – cóż, taki zawód – (?). Bądźmy zatem dla nich nie tyle bardziej wyrozumiali, co tolerancyjni. Co nie przeszkadza, że mamy prawo żądać od nich występów, czyli sprzedaży ich produkcji, za którą płacimy – płacimy nie mało.


Na czym polega indoktrynacja z użyciem artystów?

Lubiany aktor, czy piosenkarz – chodzi o artystyczne profesje najbardziej popularne -, przeważnie wyróżniający się rzemieślnik w swoim zawodzie, profesjonalista, który deklaruje sympatie polityczne po stronie jakiejś partii, jednocześnie tworzy sugestię dla wielbicieli swojego talentu: popierajcie tych co ja.

Właśnie taki mechanizm indoktrynacyjny stosują żydowskie reżimy i żydowskie media – i niestety, mechanizm, choć prostacki, jest niezwykle skuteczny. Skuteczność zawdzięcza politycznej niewiedzy oraz zniszczeniu narodowej świadomości u znakomitej większości Polaków. Zarówno artysta, mimo, iż w swoim zawodzie wybitny, jak i jego sympatycy, w dziedzinie polityki prezentują poziom przedszkolny.

 
Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • Rodowicz tłumaczyła nieobecność w Opolu rodzinnym dramatem. Tak obchodzi żałobę
  https://pbs.twimg.com/media/DA7qsKsW0AAEDVX.jpg

  https://t.co/ydOufjqxQt
 • @
  Cyt://To był festiwal polskiej – podkreślam polskiej – piosenki odbywający się w mieście, które wróciło z Rzeszy niemieckiej do macierzy – do Polski.//

  Pełna zgoda. W końcu mamy na to mocne dowody.
  https://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Silberne_Schale_von_Wichulla2.jpg&filetimestamp=20090528181750&;

  PS Należy jednak też odpowiednio upamiętnić tych wandali:

  // Podczas zajmowania Gosławic czerwonoarmiści zastrzelili 40 kobiet, które wcześniej zgwałcili, a także które broniły się przed gwałtem.//
 • @Arjanek 20:13:37
  A co z gwałconymi i mordowanymi przez Niemców Polkami, Rosjankami, Czeszkami, Słowaczkami, Greczynkami, Żydówkami, ..., - ?
  A co z niemieckim Generalplan Ost - ? Odpuszczamy sobie w myśl żydo-katolickiego pojednania?
 • @Rzeczpospolita 20:40:47
  //A co z gwałconymi i mordowanymi przez Niemców//

  Proszę podać przykład takiego gwałtu z mordem.

  A co do tego "sławnego" planu to wystarczy zapoznać się z losami tych dwóch planistów żeby zdać sobie sprawę, że to zwycięzcy piszą historię.

  After the war, Meyer was charged by the U.S. authorities in the RuSHA Trial. He was found guilty of being a member of a criminal organization (SS), but was found not guilty of war crimes or crimes against humanity.[1] He was released in 1948, and in 1956 was appointed professor of agriculture and regional planning at the University of Hanover, where he worked until his retirement in 1964.[1]

  In October 1948, he was condemned as a member of the SS, defined at Nuremberg as being a criminal organization, and sentenced to one year and nine months in prison. Since the punishment was considered time already served, Ehlich was able to establish himself in Braunschweig as a physician. Several preliminary investigations in the sixties did not lead to further prosecution. Ehlich worked and continued to live in Braunschweig, where he died on March 30, 1991.
 • @Arjanek 21:01:21
  ///Proszę podać przykład takiego gwałtu z mordem.///

  "Niteczka"-jedna z bohaterek autobiograficznej powieści "Kolumbowie rocznik 20" https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolumbowie._Rocznik_20
 • @ikulalibal 21:13:59
  //"Niteczka"-jedna z bohaterek autobiograficznej powieści "Kolumbowie rocznik 20"//

  Czytałem i oglądałem, ale tu mam wątpliwości czy była realna. Jak masz więcej informacji to podaj.
 • @Arjanek 21:01:21
  Niemcy bezkarnie gwałcili Polki. Ofiary trafiały do obozów, zmuszano je do prostytucji

  W czasie okupacji Polki nie mogły czuć się bezpiecznie. Niemieccy gwałciciele zazwyczaj pozostawali bezkarni. Polskie ofiary gwałtów trafiały do obozów lub zmuszano je do prostytucji. - Szczególnie groźne były Einsatzgruppen, czyli specjalne grupy operacyjne, które na zapleczu frontu mordowały lub wtrącały do więzień Żydów i prawdziwych lub domniemanych polskich wrogów politycznych III Rzeszy. Gdy ich członkowie dopuszczali się przemocy seksualnej wobec Polek i Żydówek, ich przełożeni przymykali na to oko. Einsatzgruppen miały odgórne przyzwolenie na stosowanie różnych rodzajów przemocy i przemoc seksualna była tolerowana - mówi niemiecka historyk Maren Röger.

  http://historia.wp.pl/title,Niemcy-bezkarnie-gwalcili-Polki-Ofiary-trafialy-do-obozow-zmuszano-je-do-prostytucji,wid,16739048,wiadomosc.html?ticaid=1193ae
 • @Arjanek 21:01:21
  Komentator preferuje wybiórczy obiektywizm - logiki i uczciwości to w tym nie ma, niestety.
  Ale jeśli mamy już relatywizować historyczne fakty, to relatywizujmy wszystkie, także i ten:

  "Podczas zajmowania Gosławic czerwonoarmiści zastrzelili 40 kobiet, które wcześniej zgwałcili, a także które broniły się przed gwałtem."
 • @Arjanek 21:56:09
  /// Czytałem i oglądałem, ale tu mam wątpliwości czy była realna. Jak masz więcej informacji to podaj. ///

  Próbujesz mną manipulować.Tak z lekka sugerując że skoro osobiście nie znam wszystkich przypadków to niewykluczone że sprawy wogóle nie było.
  Otóż przypominam ci że w Norymberdze (? chyba w norymberdze) w archiwach pewnego sądu zalegają tomy akt wypełnionych szczegółami zbrodni dokonanych w ramach realizacji Generalplan Ost.
  Chyba że Generalplan Ost też nigdy nie istniał i najwyższa pora rehabilitować skazanych za jego rzekome istnienie.Czy bardzo się mylę Arjanek?
 • @ikulalibal 22:16:50
  //Próbujesz mną manipulować.//

  Gdyby Niteczka była z krwi i kości to dzisiaj miała by co najmniej tablicę w Warszawie, tak myślę. Czy to określisz manipulacją?
 • @Arjanek 21:56:09
  COŚ DLA NIEDOUCZONYCH WIELBICIELI ABSURDALNYCH TEORII ZYCHOWICZA ORAZ MIŁOŚNIKÓW PAKTOWANIA Z HITLEREM.

  "NIEMCY PLANOWALI ELIMINACJĘ 85% POLAKÓW"
  Generalny Plan Wschód (Generalplan Ost - GPO), czyli plan zagłady został wcielony w życie jeszcze przed wybuchem wojny.
  W maju 1939 roku główny urząd SD utworzył komórki "Zentral Stelle" II/P (Polen), których zadaniem było sporządzenie list "osób przewidzianych do ujęcia w Polsce".
  Generalplan Ost został opracowany na zlecenie najwyższych władz III Rzeszy. Autorem planu był SS-Standartenführer, dr med. Hans Ehlich.
  GPO jako dokument ściśle tajny został skopiowany w kilku egzemplarzach, które zniszczono po II wojnie światowej.
  Nigdy nie odnaleziono oryginału dokumentu. Treść planu odtworzono na podstawie zeznań Ehlicha i innych nazistowskich funkcjonariuszy na procesach norymberskich, komentarzy, ekspertyz oraz innych dokumentów.
  Generalny Plan Wschodni, to zbrodniczy plan osadnictwa germańskiego na terenach położonych na wschód od granicy Niemiec sprzed 1939.
  Opracowany został w Głównym Urzędzie Bezpieczeństwa Rzeszy.
  Generalny Plan Wschodni zakładał, że w ciągu 20 lat z 45–60 mln mieszkańców tych terenów będzie wyniszczonych i wysiedlonych 30–50 mln osób (w tym 85% wszystkich Polaków — 20 mln), pozostałe osoby planowano przeznaczyć do niewolniczej pracy, niewielka zaś liczba osób podlegałaby germanizacji.
  Na terenach kolonizowanych planowano osiedlenie w pierwszych 10 latach 4 mln kolonistów niemieckich, później jeszcze 6 mln.
  Na ziemiach polskich władze III Rzeszy już od 1939 prowadziły akcję kolonizacyjno-germanizacyjną na tzw. obszarach wcielonych do Rzeszy, gł. w Wielkopolsce i na Pomorzu, 1942–43 na Zamojszczyźnie.
  Na początek, celem planu było całkowite fizyczne wyeliminowanie kierownictwa narodu polskiego. Dowódcą operacji został Reinhard Heydrich 25 sierpnia 1939. Realizacją miał zająć się Specjalny Referat Do Spraw Operacji Tannenberg. Przydzielono mu osiem specjalnych GO (Grup Operacyjnych) oraz dodatkowo 16 Samodzielny Oddział Operacyjny. Jednostki te od początku kampanii wrześniowej działały na tyłach Wehrmachtu. Jednak pierwszymi ofiarami GPO stali się jeszcze w lipcu 1939 działacze Związku Polaków w Niemczech. Około 2 tysięcy z nich zesłano do obozów koncentracyjnych, skąd wielu już nie powróciło.
  Już 7 września 1939 Heydrich stwierdził, że spośród czołowych warstw narodu polskiego należy unieszkodliwić również te osoby, które nie znajdowały się na listach gończych. Do 25 października 1939 dokonano ponad 760 masowych mordów. Zabito 20,1 tys ludzi. Już od samego początku kampanii wrześniowej tworzono obozy dla jeńców i ludności cywilnej. Z czasem spora część obozów została przekształcona w KL. Już pod koniec września w obozie, w Gdyni przebywało 6,2 tys., w Wielkopolsce 9,4 tys., a do 26 października w Stutthof ponad 7 tys. osób. Równolegle następowały też pierwsze wysiedlenia. Po 26 października 1939, gdy władzę przejęła niemiecka administracja cywilna nastąpiła kolejna fala aresztowań i rozstrzeliwań wg specjalnych list gończych.
  W większości były to skoordynowane działania takie jak Intelligenzaktion Pommern (jesień 1939) - ponad 23 tys. zabitych, Intelligenzaktion Masowien (przełom 1939/40)- 6/7 tysięcy zabitych, Intelligenzaktion Litzmanstad ( 9/10 listopad 1939) - aresztowano 1500 osób część następnie rozstrzelano, Intelligenzaktion Schlesien (wiosna 1940) - 2000 zamordowanych, Intelligenzaktion Posen (1939/40)- około 12tys zabitych. To oczywiście nie wszystkie tego typu akcje, by wspomnieć choćby o Sonderaktion Lublin - 2 tys. zabitych czy też Sonderaktion Krakau, gdy aresztowano 183 pracowników naukowych wywiezionych następnie do KL Oranienburg.

  https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s480x480/14470599_1281521175191791_640394137725474276_n.jpg?oh=ecd83028347fa3adfeab922d3218484a&oe=59AAF3F0

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1281521175191791&id=977913608885884&substory_index=0
 • @Husky 22:04:05
  Co za sojusz:)

  //Czy stosunki seksualne z Żydówkami nie były surowo zakazane?
  Były, podobnie zresztą jak stosunki seksualne z Polkami.//

  Niemieckie prawo krwi Rassenschande było surowe także dla Niemców.

  The Gestapo persecuted sexual relations between Germans and the peoples of Eastern Europe on the grounds of the "risk for the racial integrity of the German nation".[29] A further decree was issued that called for applying the death penalty not only to slave laborer persons in the east who had sexual relations with Germans but also to slave laborers of Western origin, such as French, Belgian or British offenders.[30] During the war, German women who had sexual relations with foreign workers were publicly humiliated by being marched through the streets with her head shaven and a placard around her neck detailing her crime.[31] Robert Gellately in his book The Gestapo and German Society: Enforcing Racial Policy, 1933-1945 mentions cases of where German women who violated the Nazi racial laws were punished.
 • @Arjanek 22:32:51
  ///Niemieckie prawo krwi Rassenschande było surowe także dla Niemców. ///

  No dobra.Poddaje się.Przekonałeś mnie.
  A teraz zsumujmy fakty (wedle twojej tj nowej narracji) Między nami mówiąc nie jest ona (ta narracja) taka całkiem twoja a już zwłaszcza nowa ale co tam.I tak:
  We wrześniu 1939 r pokojowa III Rzesza nie mogąc ścierpieć terroru na jaki narażona była niemiecka mniejszość,po serii barbarzyńskich mordów na ludności cywilnej pomorza i wielkopolski, wkroczyła na terytorium Rzeczpospolitej Polski.
  Wołające o pomstę do nieba i nigdy nie ukarane zbrodnie na 50.000 cywilnych Niemców dokładnie opisane są w książce "Śmierć mówiła po polsku" ( Der Tod sprach polnisch) . https://www.google.pl/search?q=Der+Tod+sprach+polnisch&client=firefox-b&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjbncKwwJPUAhXiIpoKHbanAWYQ_AUICSgA&biw=1366&bih=657&dpr=1

  Książka powstała na podstawie materiałów zebranych i zweryfikowanych przez międzynarodową komisję śledczą wiosną 1940r http://www.jrbooksonline.com/polish_atrocities.htm
  Swego czasu Gazeta Wyborcza nieśmiało usiłowała poruszyć ten temat http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36024,1678271.html ale została "zakrzyczana" przez polskich szowinistów.

  No co Ajranek? podoba się? mam kontynuować?
 • @ikulalibal 23:19:07
  "We wrześniu 1939 r pokojowa III Rzesza nie mogąc ścierpieć terroru na jaki narażona była niemiecka mniejszość,po serii barbarzyńskich mordów na ludności cywilnej pomorza i wielkopolski, wkroczyła na terytorium Rzeczpospolitej Polski."


  A ponieważ Hitler byl bardzo pokojowo nastawiony do Rzeczpospolitej, to i na te oczywiste zbrodnie polskich obywateli przymknąłby oko, niestety napad wojska polskiego na niemiecką radiostację w Gliwicach sprawil, że III Rzesza zmuszona była stanąć do obrony kraju przed Polakami. Tak się właśnie rozpoczęła II wojna światowa.
 • @AgnieszkaS 00:38:25
  //Tak się właśnie rozpoczęła II wojna światowa.//

  a to główny sprawca wybuchu II wojny światowej

  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_cUuoV9QAjeFxStd3JMF4CgRvTcc5mgFX.jpg
 • @AgnieszkaS 00:38:25
  Nie ma wiarygodnych dowodów na to, że Hitler przed marcem 1939 planował inwazję na Polskę. Kwestią zasadniczą jest zatem odpowiedź na pytania.

  ⦁ Kiedy Hitler zdecydował się na atak?
  ⦁ Dlaczego się zdecydował? Czy było to częścią jakiegoś długoterminowego planu, czy też wynikiem działania w szczególnym czasie na skutek określonych okoliczności?
  http://arjanek.neon24.pl/post/136178,hitler-wojny-uprzedzajace-czesc-ii-ii

  Czy można było przewidzieć IV rozbiór Polski, a w konsekwencji także Katyń, zsyłki i śmierć tysięcy naszych rodaków? Czy władze II RP wiedziały o tajnym protokole?
  http://arjanek.neon24.pl/post/136526,rewizja-paktu-ribbentrop-molotow-ii-ii
 • @Arjanek 07:10:46
  Czyżbyś pisał historię drugiej wojny światowej na nowo
  Czy 1 września 1939 to data false flag

  Inwazja Niemiec na Polskę
  http://muzhp.pl/pl/e/1235/inwazja-niemiec-na-polsk-wywiad
 • @ikulalibal 23:19:07
  Mylisz propagandę z prawdą. Każda strona posługiwała się wtedy propagandą. Każda strona ma też swoją literaturę opartą na faktach albo "faktach", takich jak ten np. żydowski Kolumb czy Niteczka.

  http://www.bbc.com/culture/story/20161021-the-psychological-tricks-used-to-help-win-world-war-two

  http://www.thedailybeast.com/articles/2017/04/09/louis-de-wohl-the-astrologer-who-helped-foil-hitler
 • @Arjanek 07:10:46
  "⦁ Kiedy Hitler zdecydował się na atak?
  ⦁ Dlaczego się zdecydował? Czy było to częścią jakiegoś długoterminowego planu, czy też wynikiem działania w szczególnym czasie na skutek określonych okoliczności?"/Arjanek/

  Czyżby próbował Pan również podważyć wiarygodność "Mein Kampf"?


  P.S.
  Jestem pewna, że przeczytał Pan dzieło życia swojego idola.
 • @Husky 06:58:26
  "a to główny sprawca wybuchu II wojny światowej"

  Trafił Pan w dziesiątkę.
 • @AgnieszkaS 07:48:39
  Przeczytał, i to wielokrotnie
  Toć to jego biblia 8-)))))
  pzdr.
 • Przedszkole Autora
  Ciekawe, że wiele komentarzy u Autora, nie po raz pierwszy zresztą, odbywa się w stylu: kto gorszy: mój rusek, czy twój szwab ( czy odwrotnie), szczególnie kiedy mowa o żołnierzach-obywatelach ZSRR gwałcących kobiety.

  Jak świat światem, wojny były toczone o terytoria i dobra na nich zawarte, a do tych dóbr zawsze, od zarania dziejów, zaliczane były, jako nosicielki życia, kobiety. Gwałt był jednym z orędzi wojny, od zawsze; był, jest i będzie i żołnierze każdej armii gwałcili, różnice były w skali i stopniu przyzwolenia ze strony dowództwa.

  Mało tego, w dzisiejszych czasach imamowie w meczetach propagują reprodukcję z Europejkami jako jeden ze sposobów podbijania Europy i wprowadzania islamu. Czyli nic nowego pod słońcem.

  Umówmy się, albo chcemy dociekać prawdy historycznej, spojrzeć prawdzie w oczy i wyciągnąć wnioski na przyszłość, albo chcemy siać propagandę, relatywizować i powtarzać konkursy sikania na odległość.

  Sądząc po ilości gromów, jakie posypały się na głowę Zawiszy Niebieskiego pod jego notką na temat gwałtów, chodzi raczej o to drugie.
 • @Arjanek 20:13:37
  Może zgwałcili i zabili te panie, które wcześniej były golone na łyso przez AK?
 • @Husky 07:19:32
  Arjanek ma nicka od Aryjczyka, rasy panów.
  Dlatego wszystko wie najlepiej.
 • @Arjanek 07:10:46
  "Nie ma wiarygodnych dowodów na to, że Hitler przed marcem 1939 planował inwazję na Polskę"
  Nie ma też dowodów, że Hitler w 1938 roku planował aneksję Austrii, tak sobie Hitlerowi to wyszło jakoś.
  Nie ma też dowodów na to, że Hitler planował najazd na Francję, Anglię a nawet wojska Dolcia znalazły się w Afryce.
  Doluś wszędzie tam chciał rozdawać cukierki dzieciom.
 • @ikulalibal 21:13:59
  ... a ja jestem przekonany że sprawa Niteczki ma wielokrotne pokrycie w rzeczywistości, tyle że gwałtami i mordami parali się Ukraińcy, wtedy przyjaciele Niemców z powodu wrodzonego bestialstwa, dziś nasi najlepsi przyjaciele ... poczytajcie prawdziwe relacje osób które przeżyły powstanie ...
 • @lorenco 18:39:40
  jak ty się pisać nauczyłeś ? z twoim IQ zwykle umiejętność pisania przekracza możliwości intelektualne.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031