Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
560 postów 3914 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Test: czy łatwo ulegamy manipulacji?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zamiast komentarza pytanie:

 

 pan Olszański vel Jabłonowski wolny artysta, czy zadaniowiec?

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=7tb76cMwT8k

 

 

 1. Utrudnienie: z Macierewiczem rozmawia Wojciech Olszański vel Aleksander Jabłonowski

https://www.youtube.com/watch?v=z3JuLJVURcA

 

2. Ułatwienie

https://www.youtube.com/watch?v=6Rphw4QVZ4Y


 

KOMENTARZE

 • Autor
  "pan Olszański vel Jabłonowski wolny artysta, czy zadaniowiec?" -

  --- Oglądałem dość sporo filmów z jego udziałem. Słyszałem wiele głosów. Dwa razy chyba poświęciłem mu kawałek notki.
  Muszę przyznać, iż nie mam jawnych dowodów na jego zadaniowość. Późnym wieczorem zerknę na przedstawione przez Pana filmy. Może coś wypatrzę. Póki co zakładam jego dobrą, uczciwą robotę.
  5*

  Pozdrawiam Pana.
 • Autor i @zygmuntbialas 13:47:47
  I ja zakładam dobrą, uczciwa robotę Olszańskiego/Jabłonowskiego.

  Nam wyraźnie brak jest "lewej nogi", kogoś kto w zalewie szaleńczej, rusofobicznej propagandy potrafiłby powiedzieć wprost o potrzebie współpracy z Rosją, zwłaszcza od czasu zamknięcia Mateusza Piskorskiego z partii Zmiana i Olszański świetnie tą lukę wypełnia.
  Pozdrawiam obu Panów
 • Przebieraniec
  "Znany przebieraniec Olszanski vel Jabłonowski jest jak wiadomo aktorem. Co ciekawe aktorem jest też pomysłodawca kanału "emisja" Piotr Koczarowski klik , który Jabłonowskiego skutecznie promuje na youtube.
  Profil tropiacy putnowska propagnade twierdzi że założyciel emisji był na przyjęciu w rosyjskiej ambasadzie w 2015 roku (zamieszczają zdjęcie z partnerką) . "

  "Niesamowite jak utworzono kopię Zmiany, tylko zamiast lewicowego imidżu przybrano popularniejszy prawicowy ( w międzyczasie gość usiłował poprzez JOW-y przykleić się do Kukiza). W sumie to oni już sie przykleili do narodowców nawet marsz ONR nazwali "naszym marszem". Kręća praiwcowe marsze antyimigranckie z narodowcami i Koriwnem i przyciagaja na kanał ludzi o takich pogladach (tzw. podpinanie sie pod nośny temat).
  A geopolitycznie mówią to samo co Piskorski. USA złe, Ukraina zła, Zachód zły, Rosja to bracia Słowianie.
  A nawet idą dalej bo są już niemal nawoływania do przewrotu.
  Ciekawe jak to będzie ewoluować. Nawet boję się myśleć czym będzie skutkować taka propaganda serwowana młodym przez lata."

  https://www.wykop.pl/wpis/19280841/znany-przebieraniec-olszanski-vel-jablonowski-jest/
 • @javox 17:33:39
  "Nam wyraźnie brak jest "lewej nogi",...". -

  --- Myślę, że nie o 'lewą nogę' idzie,
  lecz o zwykły rozsądek.

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 19:57:18
  Moje sformułowanie "lewa noga" jak widzę nie było najszczęśliwsze, gdyż zapewne zbyt mocno kojarzy się z Wałęsowską "lewą nogą".
  A mnie chodziło o coś zupełnie innego niż jemu, a mianowicie o inną opcję polityczną i inne spojrzenie na rzeczywistość niż rządzącego obecnie PiS (a tak naprawdę POPiS) który ma się za prawicowy. O przeciwstawienie się niebezpiecznemu, nienormalnemu, szkodliwemu politycznie i gospodarczo związkowi z USA, a co zatem idzie i z banderowską Ukrainą, co jest wycelowane w Rosję i może kosztować nas cenę najwyższą.
  A więc, tak tak - o normalność właśnie, O zwykły zdrowy rozsądek :)
 • @javox 21:41:15
  Jakoś nie pomyślałem o Wałęsie przy określeniu 'lewa noga'. Pomyślałem o lewicy. Przy okazji powiem, że od czasu kijowskiego Majdanu systematycznie schodzę z prawej strony na lewą. Ludzie lewicy okazali się w sumie rozsądniejsi, jeśli chodzi o Rosję czy uchodżców.
  Podobną drogę przechodzi dr Mateusz Piskorski. Pamiętam, gdy był posłem Samoobrony - wyróżniał się swą prawicową postawą na tle partii A. Leppera. Partia ZMIANA i M. Piskorski prezentują teraz inne poglądy :)
 • E tam...
  Ciekawe jest to, kiedy zaczniemy kupować od USA jabłka?
 • Jabłonowski - wolny artysta, czy zadaniowiec?
  Skąd mamy to wiedzieć?
  Dla Talbota to proste, mówi pozytywnie o Rosji to zadaniowiec.
  Dla mnie odwrotnie, Talbot mówi o Rosji i Putinie bardzo negatywnie więc dla mnie jest zadaniowcem.
  Zestawienie chronologiczne ma nam sugerować, że Jabłonowski to zadaniowiec.
  Jednak taki układ jest nieuczciwy, kolejność powinna być odwrócona.
  W większości zgadzam się z jego poglądami chociaż czasami razi mnie jego zbyt wulgarny język.
 • Czy łatwo ulegamy manipulacji? Tak, można nami manipulować jak dziećmi
  -
  O manipulacji oraz n/t pana Olszańskiego tu:

  http://wps.neon24.pl/post/133210,koncesjonowani-narodowcy

  Gdybym linkowany tekst pisał dzisiaj zwróciłbym w nim uwagę Czytelników na fakt, że pan Olszański (w pierwszym film o wizycie Trumpa) jako naszych wrogów wskazuje muzułmanów. A czy to muzułmanie są naszymi wrogami, czy to oni organizują procesy migracyjne, itd., itp.?
 • @Rzeczpospolita 12:47:04
  ''Czy łatwo ulegamy manipulacji? Tak, można nami manipulować jak dziećmi''
  //

  lub psami jak np. Pawlow to czynil...

  Wszedzie i zawsze jestesmy manipulowani i wlasnie dlatego trzeba nie tylko o tym wiedziec, ale znac techniki manipulacji.

  https://www.google.no/search?q=techniki+manipulacji&oq=techniki+manipulacji&aqs=chrome..69i57j0l5.11049j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  Czy na przyklad na Neonie nie jestesmy manipulowani?

  Oczywiscie, ze jestesmy. Czym? np. gwiazdkami.

  Sa na Neonie blogerzy i komentatorzy 'silni', czyli tacy, ktorzy zdaja sobie z tego sprawe, ale sa tez 'slabi', ktorzy nie wiedza o manipulacji i dlatego padaja jej ofiarami.

  Czy np. jesli moja notka dostanie same 5-tki (piec gwiazdek), czy to znaczy, ze pisze zgodnie z prawda? z faktami? lub, ze moje przemyslenia sa slusze? A jesli tylko 'jednopaly' (jedna gwaizdka), to znaczy, ze sie calkowicie myle?

  Oczywiscie, ze nie.
  Te ''oceny'' znacza tylko, ze wiekszosc sie ze mna zgadza, lub nie zgadza.
  Jednak z historii i zycia wiemy, ze wiekszosc z reguly zawsze sie myli i jest niestabilna.

  Demokracja - podobnie jak komunizm kiedys - narzuca nam wole wiekszosci.

  Ale czy wiekszosc spoleczenstwa to ludzie madrzy?
 • @Rzeczpospolita 12:47:04
  "Olszański (w pierwszym film o wizycie Trumpa) jako naszych wrogów wskazuje muzułmanów"
  --W tym miejscu zgoda, Olszański popełnia błąd. Proszę jednak obejrzeć/posłuchać, jak traktuje tematy, np: Syrii, Krymu, Azowa, Poroszenki, Wołynia, Trumpa, Magdalenki etc, etc? Jestem przekonany, że podobnie jak Pan. Więc?
  Jedna wtopa ma decydować o zadaniowości?
  Czy istnieje ktośkolwiek na świecie z kim można się zgadzać w 100%?
  Pozdrawiam
 • @javox 12:33:39
  Przyzwoity agent powinien od razu powiedzieć: słuchajcie, jestem agentem i moim zadaniem jest manipulować otoczeniem.
  Bądźmy poważni.

  Skuteczna manipulacja polega na tym, że nie łatwo ją rozpoznać.
  Czy Pan sądzi, że Olaszański, gdyby był autentycznym nacjonalistą, miałby wejście do studia Rydzyka, otrzymywałby wynagrodzenie za występy na uroczystościach rocznicowych Radia Maryja?
  Poza tym, czy kiedykolwiek Olszański wskazał na żydowską V kolumnę, która przejęła władzę w IIIRP, czy kiedykolwiek wskazał na współpracę Żydów i Kościoła przy obalania PRL? Podobne pytania można mnożyć.
  I rzecz równie ważna, żaden z tzw. niezależnych ruchów opozycyjnych nie posiada politycznego programu opartego na analizie politycznej sytuacji Polski.

  Trzeba wiedzieć, że manipulacja stosowana jest wobec grup społecznych o różnych poglądach politycznych, stąd jej przekaz jest dostosowany do właściwego odbiorcy, więc jest także różny.
 • @Rzeczpospolita 23:58:24
  Ja nie chcę tu, wobec Pana występować jako advocatus (kto wie, diaboli?) Olszańskiego, ani to mój brat, ni swat, za mało również wiem na temat jego i jego otoczenia by mieć stuprocentową pewność taką czy siaką. Mogę mówić wyłącznie o moich wrażeniach, a te są generalnie mówiąc pozytywne. Pozytywne pomimo jego potknięć, np. na temacie uchodźców (a może tego się od niego oczekuje? czy ta wrogość do obcej nacji nie jest aby cechą programową narodowców?) czy też wątpliwości, nawet natury takiej, jakie Pan wysuwa.

  Moim zdaniem pozytywy z jego działalności znacznie, znacznie przewyższają negatywy. Są przeciwwagą dla bardzo groźnej bo z pozoru patriotycznej propagandy pisowskiej czy też głównych ścieków mainstreamowych. Dają szansę młodym, zwłaszcza młodym na inne spojrzenie na naszą polityczną rzeczywistość.

  Pisze Pan:
  "Skuteczna manipulacja polega na tym, że nie łatwo ją rozpoznać."

  --Tak się składa, że cośkolwiek wiem na temat technik manipulacji.

  „Poza tym, czy kiedykolwiek Olszański wskazał na żydowską V kolumnę, która przejęła władzę w IIIRP, czy kiedykolwiek wskazał na współpracę Żydów i Kościoła przy obalania PRL?”

  --Odnoszę wrażenie, że tak, chociaż byłoby mi w tej chwili trudno wskazać jakiekolwiek linki. Wskazywał także na tą rolę w powstawaniu ZSRR, NKWD, mordów, np. katyńskiego etc. – to pamiętam doskonale. Pamiętam również, że ilekroć zaczynał jednoznacznie mówić na te tematy zostawał przez stojącego przy kamerze (właściciela kanału?) upominany, że „za mowę nienawiści” kanał może zostać zablokowany i że wobec tego lepiej zejść z tematu w bezpieczniejsze rewiry..

  A co do PRL, mało kto go nie potępia w czambuł, mało kto nie pluje na „komunę”! I tu Olszański należy do chlubnych wyjątków – on tego nie robi, a wręcz przeciwnie, znajduje pozytywy.

  „I rzecz równie ważna, żaden z tzw. niezależnych ruchów opozycyjnych nie posiada politycznego programu opartego na analizie politycznej sytuacji Polski.”

  --A nad tym to wypada nam tylko ubolewać lecz taka rzetelna analiza polityczna wymaga, moim zdaniem sztabu ludzi. Tego nie można zrobić pomiędzy kręceniem filmików i aktywnym uczestnictwem w wydarzeniach politycznych i kulturalnych w kraju.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031